Czerwonka. Światowy Dzień Postaci z Bajek

postacieZ okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Przedszkolaki z Czerwonki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Przedszkolaki z Czerwonki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, wyobraźnię, pamięć i bogacą słownictwo.