Karate. Brązowy medal Ewy Pasek na Mistrzostwach Polski Juniorów

EwaSiódmego listopada odbyły się w Zielonce Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiego Związku Karate. Mimo utrudnień spowodowanych obostrzeniami sanitarnymi w zawodach wzięło 180 zawodników z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki, więc tym bardziej cieszą medale zdobyte przez naszych zawodników. W młodzieżowcach (18-21 lat) wystartowali Magda Baczewska i Maciej Grabowski. Magda wywalczyła brązowy medal a Maciej dostał się do tury finałowej, jednak nie udało mu się stanąć na podium, mimo to znajduje się wśród ośmiu najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii.

Ewa3Ewa Pasek z sekcji OKKK w Sokołowie Podlaskim startowała w juniorach zarówno w kata jak i w kumite. W kata podobnie jak Maciej dostała się do tury finałowej jednak zabrakło punktów ocen aby stanąć na podium. Za to w kumite stoczyła dwie bardzo dobre walki i dostała się do półfinału. Niestety przegrała walkę o wejście do finału. Trójka naszych zawodników zdobyła dwa medale na bardzo ważnej i prestiżowej imprezie co jest bardzo dobrym wynikiem. Zawody zorganizował Klub Karate Kyokushin w Zielonce prowadzony przez sensei Marcina Sieradzkiego. Zarówno sensei Radosław Grabowski jak i sensei Tomasz Marcjaniak sędziowali podczas zawodów.

***

Bialystok3Zawodnicy OKKK wzięli również w Turnieju Karate Kyokushin w Białymstoku który odbył się 25 października br. Zawody zorganizował sensei Piotr Sawicki i klub SCK Białystok. Nasi zawodnicy wywalczyli: Aleksander Cydejko (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – I miejsce, Kacper Podbielski – I miejsce, Damian Cymerman – I miejsce, Ewa Pasek (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – II miejsce, Adam Kwasiborski – II miejsce, Filip Wilczyński – III miejsce. Zuzanna Pasek (sekcja OKKK w Sokołowie Podl.) – IV miejsce. Był to również bardzo udany start dla naszych zawodników.

 

Ewa4Ewa2Bialystok4Bialystok7Bialystok5