Fundacja Aktywnej Rehabilitacji z wizytą w Wólce Miedzyńskiej

rehabilitanciZaczęło się od pisma, jakie Pani Agata Wycech - sołtys wsi Wólka Miedzyńska oraz mama 13-letniej Klaudii, podopiecznej FAR, napisała do Wójta. Wójt poparł inicjatywę, przeznaczając na nią środki z Gminnej Komisji Alkoholowej i tak rozpoczęły się przygotowania do spotkania podopiecznych Fundacji w Wólce Miedzyńskiej.Zaczęło się od pisma, jakie Pani Agata Wycech - sołtys wsi Wólka Miedzyńska oraz mama 13-letniej Klaudii, podopiecznej FAR, napisała do Wójta. Wójt poparł inicjatywę, przeznaczając na nią środki z Gminnej Komisji Alkoholowej i tak rozpoczęły się przygotowania do spotkania podopiecznych Fundacji w Wólce Miedzyńskiej.

W dniach 3-4 października podopieczni uczestniczyli w zajęciach aktywizujących. W świetlicy wiejskiej wspólnie przygotowywali posiłki, odwiedzali miejscowe gospodarstwa, gdzie zapoznawali się ze zwierzętami hodowlanymi oraz uczestniczyli w licznych grach i zabawach integracyjnych. Nie obyło się również bez wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Duże emocje wzbudziły pokazy strażaków ochotników z OSP Wólka Miedzyńska oraz Policjantów z KPP w Sokołowie Podlaskim.

Cieszę się, że na terenie naszej gminy udało się zrealizować tak ważną inicjatywę. Serdecznie dziękuję Wójtowi – p. Januszowi Kur za wsparcie finansowe. Dziękuję również strażakom z OSP w Wólce Miedzyńskiej oraz Policjantom z KPP w Sokołowie Podlaskim, za zaangażowanie z jakim przekazywali wiedzę dzieciom i młodzieży  – powiedział radny Rady Gminy, Dariusz Wycech.

Wszystkim podopiecznym spotkanie bardzo się podobało. W kolejnym roku Fundacja wspólnie z gminą planuje kolejną wizytę, tym razem w okresie wakacyjnym.

Zobacz także