W Grochowie odkrywano elementy kultury i języka

jezykiEuropejski Dzień Języków to coroczne święto językowej różnorodności obchodzone 26 września. W Unii Europejskiej funkcjonuje ponad 20 języków urzędowych. Nauka języków obcych przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia. Niewątpliwie ich znajomość pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego.Europejski Dzień Języków to coroczne święto językowej różnorodności obchodzone 26 września. W Unii Europejskiej funkcjonuje ponad 20 języków urzędowych. Nauka języków obcych przynosi wiele korzyści w różnych dziedzinach życia. Niewątpliwie ich znajomość pomaga w odniesieniu sukcesu zawodowego i przyczynia się do rozwoju osobistego.

28 września w Szkole Podstawowej w Grochowie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Była to doskonała okazja do odkrywania elementów kultury i języka. W ramach obchodów tego święta zorganizowane zostały dwa konkursy językowe oraz lekcje okolicznościowe, gdzie wspólnie poznawaliśmy bogactwo języków europejskich, szukając różnic i podobieństw między nimi. Podczas interaktywnych zajęć językowych mających na celu rozwijanie kompetencji wielojęzyczności poznawaliśmy zwroty takie jak „dzień doby”, „cześć”, „dziękuję”, „proszę”, „kocham” w różnych językach. Wyszukiwaliśmy informacji o znanych miejscach, osobach lub potrawach, słuchaliśmy piosenek pochodzących z wielu zakątków Europy, a rozwiązując quizy mogliśmy sprawdzić swoje podstawowe umiejętności komunikacyjne w różnych językach.

Celem obchodów EDJ było zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową państw europejskich, którą powinniśmy pielęgnować.

Zobacz także