Harcerze z Jabłonny Lackiej na biwaku w Wiźnie

wiznaW przededniu bitwy pod Wizną zwaną polskimi Termopilami harcerki i harcerze z 22 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej AZYMUTY zapalili znicz przy pomniku upamiętniającym bitwę, podczas której batalion polski przez dwie doby odpierał atak niemieckiej dywizji pancernej. Wizna nazywana jest polskimi Termopilami.W przededniu bitwy pod Wizną zwaną polskimi Termopilami harcerki i harcerze z 22 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej AZYMUTY zapalili znicz przy pomniku upamiętniającym bitwę, podczas której batalion polski przez dwie doby odpierał atak niemieckiej dywizji pancernej. Wizna nazywana jest polskimi Termopilami.

W dniach 4-6 września Azymuty spędziły na biwaku w Wiźnie, gdzie harcerze poznawali historię tej bitwy, odszukiwali przepiękne murale, uczyli się pierwszej pomocy. Komendantką biwaku była pion. Aneta Górska, z-cą HO Martyna Sankowska, a oboźną pion. Marysia Pieczyska. A co działo się na biwaku? DUŻO SIĘ DZIAŁO! Biwak 22GDZ rozpoczęła posztukowaniem informacji o Wiźnie oraz znajdujących się niej przepięknych murali. Później odbyła się harcerska Familiada przygotowaną przez pion. Gabrysię Woźniak, pion Kamilę Plichta i dh. Martę Tomczuk oraz wieczór planszówek. W sobotę na najmłodszych członków drużyny czekała gra patrolowa po Wiźnie przygotowana przez starsze zastępy, którą koordynowała dh. Marysia Pieczyska. A po grze przyszedł czas na zajęcia z pierwszej pomoc poprowadzone pod okiem drużynowego pwd. Adama Mazurka. Wizna leży nad urokliwą rzeką Narew. Będąc nad nią 22GDH nie mogła nie zamoczyć w niej nóg. Harcerze pływali m.in. łódką po Narwi słuchając opowieści o roślinności, ptactwie i zwierzętach, jakie można tam spotkać. Wieczorem spotkali się na kominku, na którym drużynowy opowiedział im o Wiźnie i bitwie jaka rozegrała się tutaj w 1939 roku.

Podczas biwaku odbyła się też kapituła stopni, na której stopień wywiadowcy przyznany został dh. Bartkowi Niemirka. A jeśli ktoś myśli, że to koniec tego co się działo na biwaku ... jest w błędzie! W sobotę wieczorem odbyła się gra AWANTURA O KASĘ – dosłownie i w przenośni przygotowana przez wyw. Bartka Niemirkę oraz mł. Janka Kryszczuka. Późną nocą okazało się w 22GDH AZYMUTY jest wiele talentów. Odbył się drużynowy „Mam talent”. Opiekunami podczas biwaku byli: pwd. Anna Kożuchowska-Kurylak oraz pwd. Adam Mazurek. Harcerze serdecznie dziękują za pomoc na biwaku i wsparcie pani Agnieszce Deniziak i już planują kolejny wyjazd.