Sokołowskie kryminałki

polisW niedzielę 30 sierpnia około godziny 7.30 na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Według ustaleń policjantów kierujący citroenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej peugeotem jadącej z przeciwnego kierunku jazdy doprowadzając do zderzenia. Sprawca ukarany został mandatem karnym. Kierujący byli trzeźwi.W niedzielę 30 sierpnia około godziny 7.30 na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Według ustaleń policjantów kierujący citroenem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej peugeotem jadącej z przeciwnego kierunku jazdy doprowadzając do zderzenia. Sprawca ukarany został mandatem karnym. Kierujący byli trzeźwi.

***

W sobotę 29 sierpnia około godziny 13.30 na terenie gminy Repki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazał się nim być 58 – letni mieszkaniec tej gminy. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu z ust. Okazało się że mężczyzna jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd. Grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet do dwóch lat więzienia.

***

W sobotę 29 sierpnia około godziny 16.20 na terenie gminy Sterdyń policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec Kosowa Lackiego. Mężczyzna przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym o 78 km/h od dopuszczalnej. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.