Spotkanie integracyjne KGW w Sikorach

integraKoło Gospodyń Wiejskich w Sikorach zimą przystąpiło do konkursu organizowanego przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie na realizację zadania w zakresie ochrony i promocji zdrowia "Wsparcie działań na rzecz rolników i członków ich rodzin w obszarze polityki społecznej, zdrowotnej oraz edukacyjnej".Koło Gospodyń Wiejskich w Sikorach zimą przystąpiło do konkursu organizowanego przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników w Warszawie na realizację zadania w zakresie ochrony i promocji zdrowia "Wsparcie działań na rzecz rolników i członków ich rodzin w obszarze polityki społecznej, zdrowotnej oraz edukacyjnej".Tematem oferty złożonej przez KGW w Sikorach były zdrowe nawyki żywieniowe wśród rolników. Oferta została zakwalifikowana i pozyskano dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy zł. Zadanie miało być realizowane zimą, ale z powodu koronawirusa przesunięto jego realizację w czasie.

integra1Spotkanie odbyło się 19 czerwca w świetlicy w Sikorach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sikorach przygotowały potrawy dietetyczne, warzywne, gotowane na parze, rozmaite koktajle warzywne, sałatki - zdrowe i ekologiczne jedzenie. Na spotkanie zaproszono dietetyczkę: Paulinę Wałachowską-Steć która przeprowadziła prelekcję i szkolenie na temat zdrowego odżywiania i promocji zdrowia. Na spotkanie zaproszono z Terenowego Oddziału KRUS w Sokołowie Podlaskim kierownik Beatę Jeżowską oraz przedstawiciela KRUS Sławomira Paprockiego. Wygłosili oni prelekcję na temat bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac polowych oraz odpowiadali na zadawane im pytania od przybyłych. Zorganizowano też konkurs z nagrodami pod patronatem KRUS, pierwszą nagrodę otrzymał Grzegorz Gałązka, drugą - Danuta Jaworowska, trzecią - Mariusz Paczuski.

integra2Na spotkaniu było około 50 osób, między innymi przedstawiciele z gminy, starościna Elżbieta Sadowska oraz przewodniczący rady powiatu sokołowskiego, Jacek Odziemczyk. Spotkanie było bardzo udane i następne spotkanie integracyjne odbędzie się w miejscowym skansenie Andrzeja Niewiadomskiego.