Kolejne laptopy, umożliwiające zdalne lekcje dla Gminy Sokołów Podlaski

wybraneTo już drugi program, w którym wzięła udział nasza gmina. Nabór ruszył 15 maja a do rozdysponowania było ponad 180 milionów złotych.To już drugi program, w którym wzięła udział nasza gmina. Nabór ruszył 15 maja a do rozdysponowania było ponad 180 milionów złotych. W ramach programu Zdalna Szkoła+ Gmina Sokołów Podlaski otrzymała 54 992,07 zł., co pozwoliło na zakup 21 laptopów umożliwiających realizację zdalnych lekcji najbardziej potrzebującym. Sprzęt zakupiony został zgodnie z zasadą: komputery kupuje gmina i wypożycza je uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej ich potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi – będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszej edycji programu, w kwietniu br. Gmina zakupiła 15 komputerów o łącznej wartości 44 800 zł. Dzięki realizacji zadania do Gminy trafiły już laptopy o łącznej wartości 99 792,07 zł.

Zdalna Szkoła+ to drugi już projekt będący odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzonym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.