Kwietniowe sokołowskie kryminałki

 

polis26 kwietnia w miejscowości Wirów gm. Jabłonna Lacka samochód wjechał do rowu. Policjanci ustalili, że 29-letni kierowca audi A3 jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantom oświadczył, że jechał do sklepu po alkohol. Postępowanie prowadzi PP Sterdyń.26 kwietnia w miejscowości Wirów gm. Jabłonna Lacka samochód wjechał do rowu. Policjanci ustalili, że 29-letni kierowca audi A3 jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantom oświadczył, że jechał do sklepu po alkohol. Postępowanie prowadzi PP Sterdyń.

***

26 kwietnia około godziny 14.40 na ul. Armii Krajowej w Kosowie Lackim samochód uderzył na rondzie w bariery. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki BMW, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. W wyniku zdarzenia kierujący nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem. 

***

25 kwietnia około godziny 0.15 na ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim samochód uderzył w drzewo. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford Focus, 19-letni obywatel Ukrainy jadąc ul. Przemysłową w kierunku ul. Wolności stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca forda miał prawie dwa promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski. 

***

22 kwietnia w miejscowości Stary Ratyniec podczas prac polowych znaleziono niewybuch. Na miejscu policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego ujawnili pocisk moździerzowy kaliber 82 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczono do przyjazdu patrolu saperskiego brygady pancernej.

***

Sokołowscy policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej od ponad roku obserwowali jedną z Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów na terenie powiatu sokołowskiego. Chodziło o diagnostę, który potwierdzał stan techniczny pojazdów bez przeprowadzania niezbędnych badań diagnostycznych samochodów, bądź przeprowadzał je w sposób budzący wątpliwości co do ich rzetelności.Zastępująca rzecznika prasowego KPP w Sokołowie Podlaskim sierż. szt. Dominika Ślepowrońska poinformowała redakcję, iż w przedmiotowej sprawie śledztwo trwało ponad rok z uwagi na wykonywanie wielu czynności procesowych i była wielowątkowa. Do sprawy przesłuchano kilkudziesięciu świadków. Nie było trudności w udowodnieniu przestępstwa.27 marca sprawa dotycząca poświadczenia nieprawdy przez diagnostę samochodowego została zakończona. Tylko jedna usłyszała zarzuty.

Z aktem oskarżenia została przesłana do Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna usłyszał kilkanaście zarzutów z art. 271 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 271 par. 1 kodeksu karnego. (§ 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.).