PORA NA AKTYWNEGO SENIORA, czyli co działo się w Klubie SENIOR+ w lutym

seniorySeniorzy z Klubu „Senior+” z siedzibą w Czerwonce w miesiącu lutym spotykali się we wtorki i czwartki w godz. 11-15.  Seniorzy z Klubu „Senior+” z siedzibą w Czerwonce w miesiącu lutym spotykali się we wtorki i czwartki w godz. 11-15.  We wtorki odbywają się zajęcia z terapeutą zajęciowym. Podczas tych zajęć seniorzy poznali technikę rysowania kredkami akwarelowymi, wykonywali prace z masy solnej (baranki) a potem je zdobili. Poznali technikę decoupage.  Tą techniką zdobili świece, szkło, jajka. Wykonane prace mogli zabrać do domu.Czwartki to czas na zajęcia ruchowe, na zadbanie o kondycję, zdrowie. Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta. 

Odbyło się też spotkanie profilaktyczne ze strażakiem z PSP w Sokołowie Podlaskim. Zachęcał on Seniorów do odwiedzenia siedziby PSP i poznania ich pracy w siedzibie komendy. Była też Pani dietetyk, która przeprowadziła zajęcia na temat: jak promować zdrowy styl życia i odżywania.  Seniorzy spotkali się w hali sportowej w Zespole Oświatowym w Skibniewie na zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Podczas tych zajęć Seniorzy i uczniowie Z.O. w Skibniewie mieli możliwość wspólnej gry w kosza, piłkę ręczną, hokeja. Poznali elementy tańca oraz aerobiku.

W dniu 27.02.2020r. Seniorki udzieliły wywiadu do Radia Podlasie 24, podczas którego mówiły o Klubie „Senior+”, o swoich oczekiwaniach, ale też i o tym, co robiły, co im się podobało, czego się nauczyły. Wywiad można było odsłuchać w Radio w dniu 28.02.2020r. Specjalnie dla Państwa publikujemy go również: tutajW następnych miesiącach nadal będą odbywały się zajęcia z terapeutą zajęciowym oraz fizjoterapeutą. Planowane są zajęcia z  psychologiem, nauka pierwszej pomocy. Będzie kontynuacja zajęć z dietetykiem. Przed nami Dzień Kobiet oraz oficjalne otwarcie Klubu ”Senior+”.  Dalszy czas pracy seniorów będzie dostosowywany do ich potrzeb i możliwości.