Sokołowskie lutowe kryminałki

polis9 lutego na DK-63 w miejscowości Bielany policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen C3, który w terenie zbudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca, 22-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami mechanicznymi.9 lutego na DK-63 w miejscowości Bielany policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen C3, który w terenie zbudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca, 22-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami mechanicznymi.

***

9 lutego na ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel Astra, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany. Przy użyciu sygnałów świtlnych i dźwiękowych mundurowi próbowali zatrzymać pojazd, jednak kierowca nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania. Dopiero po zajechaniu drogi kierowca zatrzymał pojazd. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca 52-letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Mężczyźnie mundurowi zatrzymali prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski.

***

8 lutego około godziny 12.50 na ul. Repkowskiej w Sokołowie Podlaskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Movano, podczas wykonywania wyprzedzania rowerzysty, zjechał na lewy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym  tym pasem, pojazdem marki Ford Fusion. Obaj kierujący byli trzeźwi. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

***

4 lutego około godziny 13.50 w miejscowości Wojewódki Dolne gm. Bielany policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi 80. Mundurowi od kierowcy wyczuli alkohol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-letni mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowca był już wcześniej karany za jazdę po alkoholu i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Postępowanie prowadzi PP Repki.