Pora na aktywnego Seniora, czyli o działo się w Klubie SENIOR+ w styczniu

senioryW pierwszym miesiącu działania Klubu działo się naprawdę wiele. Od stycznia rozpoczęły się regularne zajęcia, prowadzone we wtorki i czwartki, w godzinach 11.00-15.00. Seniorzy przedstawili swoje potrzeb i oczekiwania względem działania Klubu. Wybrali przewodniczącego, zastępcę i skarbnika Klubu.W pierwszym miesiącu działania Klubu działo się naprawdę wiele. Od stycznia rozpoczęły się regularne zajęcia, prowadzone we wtorki i czwartki, w godzinach 11.00-15.00. Seniorzy przedstawili swoje potrzeb i oczekiwania względem działania Klubu. Wybrali przewodniczącego, zastępcę i skarbnika Klubu.

Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowywali potrawy, wymieniali się przepisami i doświadczeniami. Na ich potrzeby zorganizowane zostały zajęcia integracyjne, relaksacyjne, zajęcia rozwijające kreatywne myślenie. Była również lekcja szydełkowania, podczas której jedna z Seniorek uczyła pozostałych różnych wzorów na szydełku oraz przedstawiała im swoje prace.Ciekawą inicjatywą było wspólne kolędowanie z uczniami z Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali piękne Jasełka, kolędowali, po czym zwieńczyli swój występ wspólnym kolędowaniem wraz z uczestnikami Klubu. Seniorzy zaszczyceni pięknym występem uczniów w zamian przygotowali im poczęstunek.W programie znalazły się również spotkania profilaktyczne.

Pierwsze ze spotkań odbyło się z przedstawicielami KPP w Sokołowie Podlaskim. Policjanci mówili o niebezpieczeństwach czyhających na starsze osoby, o tym jak nie dać się oszukać i zastraszyć. Zapoznali się z edukacyjną skrzynką narkotykową. Podczas drugiego spotkania profilaktycznego Klub odwiedził komendant gminny Ochotniczej Straży Pożarnej.A to dopiero początek aktywności, jakie planuje podejmować Klub Senior+. W lutym już odbyły się zajęcia plastyczne, a przy okazji kolejnego spotkania Seniorzy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielem PSP w Sokołowie Podlaskim.Jak podkreśla Wójt Gminy Sokołów Podlaski – p. Janusz Kur: W osobach starszych drzemie ogromny potencjał, wiele potrafią, a ich doświadczenie życiowe należy wykorzystywać, bo chętnie się nim dzielą. By dobrze wykorzystać ten potencjał koordynator klubu już planuje kolejne, rozwijające i dające nowe możliwości spotkania i aktywności. W planach są między innymi spotkania z fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem, nauka pierwszej pomocy, wyjazdy integracyjne, zajęcia z uczniami z Zespołów Oświatowych z terenu Gminy, czy pogadanki z ciekawymi ludźmi.Bo nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.

Trzeba więc żyć pełnią życia. Uczestnicy Klubu Seniora tak czynią i trzymają się świetnie.Zadanie dofinansowane zostało w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2019, w kwocie 127 054,73 zł.