Wielkie święto u jabłońskich harcerzy i zuchów

ah3 stycznia 2020 roku na długo zostanie w pamięci 3 harcerek z naszej 22 Drużyny Harcerskiej AZYMUTY im. Tadeusza Zawadzkiego ps.ZOŚKA- dh. Marty Tomczuk, dh.Marty Zawadzkiej i dh.Magdy Niemirki oraz 23 zuchów z 22 Gromady Zuchowej ŁOWCY PRZYGÓD z Jabłonny Lackiej. Pośrodku lasu, w otoczeniu licznie zgromadzonej braci harcerskiej i zuchowej, rodziców i zaproszonych gości dziewczyny przy blasku pięknego ogniska złożyły Przyrzeczenie Harcerskie, a zuchy Obietnicę Zucha. Było to piękne i bardzo ważne wydarzenie zarówno dla drużyny jak i gromady zuchowej. Niech więc harcerski krzyż - drogie Druhny wskazuje Wam zawsze właściwy kierunek, niech będzie drogowskazem tego co dobre, piękne, wartościowe. Kochane zuchy "Bycie zuchem to nie tylko jest zabawa..." I Wy to już wiecie. Takie zuchy jak wy - to wielka radość! Warto wspomnieć, że jabłońskie zuchy od września do listopada działały jako pion zuchowy w 22DH, 9 listopada powstała z nich 22GZ, która cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. To przepiękne ognisko poprzedzone było przemarszem ulicami Jabłonny z pochodniami ponad 50 zuchów i harcerzy wraz z wieloma rodzicami! Po nim zaś odbył się biwak niespodzianka dla zuchów i harcerzy!

ah1Każdy kto zna 22DH wie, że u nas nie ma chwili wolnej! Na biwaku więc działo się! Harcerze i harcerki z 22DH biwak rozpoczęli apelem, po którym mieli zajęcia z musztry prowadzone przez dh.Marysię Pieczyską i śpiewanki przegotowane przez dh.Gabrysię Woźniak. Wiele frajdy sprawiła przygotowana przez trio: Daria Niemierka, Ewa Milik i Daria Małko „Familiada harcerska”.  Późno w nocy wszyscy wzięli udział w grze "W poszukiwaniu krasnali". Oj działo się na niej, nie dosyć, że trzeba było wykonać zaskakujące zadania, to jeszcze strzec się mastodontów! Wydawać by się mogło, że gra po szkole nie może być fajna - nic bardziej mylnego! Wszystkim udało się pozyskać tajny przepis drużynowego na "prestiżową" herbatkę. Rankiem udaliśmy się na grę patrolową po Jabłonnie "Przybij piątkę dawnym pokoleniom". Już za kilka dni obchodzić będziemy 101 rocznicę śmierci Andrzeja Małkowskiego i 41 Olgi Drachonowskiej Małkowskiej - twórców harcerstwa - nie mogliśmy więc zapomnieć o tej rocznicy! Gra przybliżyła nam ich postacie, utrwaliła wiedzę, którą mamy! Wygrał ją patrol w składzie: Ola Koc, Daria Małko, Ewa Milik i Daria Niemierka.

ah2A cóż robiły zuchy podczas ich biwaku niespodzianki? Zuchy śpiewały, brały udział w grze "W poszukiwaniu krasnali" i poddawane były licznym próbom, aby sprawdzić, czy na pewno zasługują na sprawność ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA! Podczas apelu otrzymały sprawność - ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Zuchy z nową energią, pytaniem "kiedy znów biwak" wróciły do domu uśmiechnięte i mamy nadzieję zadowolone. Biwak zuchowy poprowadziła kadra 22GZ: drużynowa Martyna Sankowska i przyboczne: Maja Mięsak, Magda Zieniewska wsparte pomocą harcerzy z 22DH. Biwak harcerski prowadziły przyboczne drużyny: Aneta Górska i Ewa Milik.

ah3Organizatorzy obydwu biwaków i ogniska pwd.Adam Mazurek i phm.Anna Kożuchowska-Kurylak, sam.Martyna Sankowska. Serdecznie dziękują rodzicom za okazaną pomoc i życzliwość, mamom zuchowym za pyszne ciasta, tatusiom za ustawienie widowiskowego ogniska oraz harcerzom, którzy potrafili podzielić swój czas i pomóc przy biwaku zuchowym! Dziękujemy pani Agnieszce Deniziak, która zawsze wspiera nas dobrym słowem i życzliwością, policjantom z KPP za zabezpieczenie naszego przemarszu i Nadleśnictwu Sokołów Podlaski za możliwość organizacji ogniska. Miło nam było ponownie gościć w Szkole w Jabłonnie Lackiej - za co dziękujemy dyrekcji. Napełnieni nową, pozytywną energią – z zapałem zaczynamy nowy rok.

ah10ah4ah5ah6ah7ah8ah9