Zamieszkaj na najpiękniejszym osiedlu w Sokołowie: w Grunwaldzkich Ogrodach

az5Ceny mieszkań na rynku pierwotnym wciąż biją rekordy i nie zanosi się na to, aby miały one w najbliższym czasie zacząć spadać. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Na pewno duży wpływ ma na to trudna sytuacja na rynku pracy i trudności w znalezieniu wykwalifikowanych ekip budowlanych. Wielu polskich budowlańców woli pracować za granicą, gdyż otrzymują tam o wiele większe stawki niż w Polsce, w ich miejsce zatrudniani są w Polsce pracownicy ze wschodu (Ukraina, Białoruś). Problemem są też drożejące działki budowlane. Kolejnym zaś drożejące również materiały budowlane.
zWiele osób lokuje swoje oszczędności w nieruchomości, kupując je pod wynajem. Dzięki niskim stopom procentowym i w miarę korzystnie oprocentowanym kredycie hipotecznym coraz więcej osób decyduje się na własne M.

z1W Sokołowie Podlaskim także ceny mieszkań poszły mocno w górę. Są one zróżnicowane i ich cena zależy w głównej mierze od lokalizacji danej inwestycji (im lepsza lokalizacja tym droższe mieszkania), standardu wykończenia, jakości użytych materiałów oraz mediów (czy mieszkania są ogrzewane gazem ziemnym czy z kotłowni miejskiej). Część deweloperów w cenie mieszkania ujmuje już miejsce parkingowe i komórkę lokatorską, część deweloperów pobiera za nie dodatkowe opłaty. Osiedle Grunwaldzkie Ogrody ma jedną z najlepszych lokalizacji w mieście (usytuowane jest z dala od głównych arterii miejskich o dużym natężeniu ruchu (ul. Wolności). W pobliżu osiedla jest szpital powiatowy, w kapciach można wyjść po świeże bułeczki do Topazu, zaś w niedzielę można zrobić zakupy w osiedlowym sklepiku u Pani Małgosi przy ul. Spółdzielczej. Do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, dworca PKS czy przystanków BUS, Szkoły Podstawowej nr 1 czy przedszkola jest raptem kilometr. Osiedle jest ogrodzone, brama wjazdowa jest sterowana pilotem, wejście na teren osiedla i do bloku jest kodowane. Zadbana infrastruktura wokół bloku, nasadzenia zieleni i krzewów zachęcają do zamieszkania. Nocą teren osiedla jest oświetlony.

zzBardzo wysoki standard wykończenia mieszkań w stanie deweloperskim: okna trzyszybowe, parapety z konglomeratu, grzejniki, posadzki betonowe, ściany otynkowane tynkiem gipsowym i pomalowane w kolorze białym, wentylacja grawitacyjna, zamontowane kontakty i gniazdka, wideodomofon. Tarasy i balkony wyłożone gresem, komórki wykończone pod klucz (do wstawienia tylko półki). Mieszkania od I do III piętra wysokie (2,80m), na parterze: 3,00m. Ogródki ogrodzone siatką ażurową do wysokości 1,20m, zasiana trawa i kwadrat pod stolik i krzesła wyłożony gresem.

zzzJak się mieszka na osiedlu wybudowanym przez warszawskiego dewelopera? Na ten temat najwięcej może powiedzieć przedstawiciel dewelopera sprzedający mu mieszkania, gdyż w pierwszym bloku kupił na IV piętrze kawalerkę a w drugim bloku też na ostatnim piętrze mieszkanie trzypokojowe. I mogę każdemu powiedzieć, że dokonałem właściwego wyboru i jestem bardzo zadowolony z tych mieszkań. Kawalerkę sprzedałem po półtorarocznym użytkowaniu w cenie 5 350 zł/m2, w trzypokojowym lokalu mieszkam. Z mieszkania jestem bardzo zadowolony, bardzo wysoki standard wykończenia, super tarasy (latem wystawiam stolik i krzesełka i mogę na powietrzu popracować z laptopem przy szklaneczce ciemnego porterka). Moim zdaniem, jest to najładniejsze osiedle w Sokołowie Podlaskim. Szkoda tylko, że deweloper buduje już ostatni blok (IV etap) i w Sokołowie już więcej nie będzie budował.

z3Mówi się, że u nas mieszkania są najdroższe, ja twierdzę, że to nieprawda. Proszę porównać sprzedaż mieszkań u innych deweloperów i do ceny mieszkania doliczyć jeszcze koszt miejsca garażowego i komórki lokatorskiej i dopiero podzielić całą wartość przez metraż mieszkania. Wówczas wyjdzie rzeczywisty koszt ceny metra kwadratowego lokalu. I śmiem twierdzić, że cena będzie analogiczna do ceny oferowanych mieszkań przez firmę TRYBOŃ PPI.

U nas ceny mieszkań są zróżnicowane w zależności od poszczególnych etapów. Zawsze są też promocje, tylko trzeba pilnie śledzić naszą stronę internetową. Na bieżąco można zapoznać się z ofertą na stronie dewelopera www.grunwaldzkieogrody.pl gdzie podajemy, które z lokali w poszczególnych etapach są wolne, zarezerwowane czy sprzedane. Co tydzień taka informacja jest zamieszczana również w lokalnej prasie, w bezpłatnym tygodniku Gazeta Podlasia.

zzzzW III etapie (Grunwaldzkie Ogrody - Etap 3), w którym planowane oddanie lokali do użytku wstępnie przewidziano na koniec marca 2020 roku, zostały w sprzedaży jeszcze trzy lokale w cenie 4 400 zł/m2.
azW V etapie (pierwszy blok od ul. Grunwaldzkiej/Piłsudskiego, już trwa budowa III piętra) planowane oddanie lokali do użytku wstępnie przewidziano na koniec 2020 roku. W tym etapie (Grunwaldzkie Ogrody - Etap 5) już prawie połowa mieszkań została sprzedana. Pierwszych dziesięć mieszkań sprzedawaliśmy w promocji po 4 400 zł za m2+bon na zakup sprzętu AGD za 2 000 zł), obecnie mieszkania są sprzedawane po 4 500 zł/m2.
W IV etapie (Grunwaldzkie Ogrody - Etap 4) od 1 grudnia rusza przedsprzedaż, planowane oddanie lokali do użytku wstępnie przewidziano na koniec 2021 roku. W tym etapie pierwszych dziesięć mieszkań jest w promocji po 4 500 zł/m2, pozostałe będą już po 4 600 zł/m2. Ponadto deweloper oferuje na tym etapie bardzo korzystny zakup (finansowanie 10/90 - polega to na tym, że kupujący wpłaca po podpisaniu umowy deweloperskiej 10% wartości mieszkania w ciągu 14 dni, pozostałą kwotę wpłaci w październiku/listopadzie 2021 roku).
z6Do wszystkich zakupionych mieszkań w cenie zakupu wliczone jest miejsce parkingowe przed blokiem przypisane do mieszkania oraz komórka lokatorska na kondygnacji (bloki nie są podpiwniczone). Dla mieszkań na parterze ponadto za darmo ogródki.
Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na ostatniej kondygnacji z tarasami oraz te z metrażem do 50m2.

***

z2W odpowiedzi na to, czy u nas jest drogo, podajemy szacunkowy koszt w sąsiadujących z Sokołowem Podlaskim miastach: Węgrowie, Siedlcach i Siemiatyczach.
W Węgrowie u lokalnego dewelopera, ceny oferowanych mieszkań kształtują się następująco: mieszkanie 28,08m2 kosztuje 144 300 zł (5 138,88 zł/m2), mieszkanie 39,12m2 to koszt 192 700 zł (4 925,86 zł/m2), mieszkanie 43,32m2 to koszt 213 000 zł (4916,89 zł/m2), mieszkanie 64,68m2 to koszt 299 500 zł (4630,48 zł/m2). Do tego miejsce w garażu podziemnym kosztuje 29 000 zł, za metr komórki lokatorskiej trzeba zapłacić 3 000 zł.
W Siedlcach za metr kwadratowy trzeba zapłacić już powyżej 5 000 zł (do tego dochodzi dodatkowo koszt zakupu miejsca garażowego i komórki lokatorskiej).
W Siemiatyczach ceny mieszkań na rynku pierwotnym oscylują w granicach 4 250 zł/m2. Miejsce parkingowe w garażu podziemnym i komórka lokatorska dodatkowo płatne.

***

z4Wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania w Sokołowie Podlaskim zapraszamy do naszego biura, gdzie nasz przedstawiciel dokładnie zapozna Państwa z naszą ofertą, oprowadzi po osiedlu, zaprezentuje wykończenie bloków już oddanych do użytku i pokaże jak wygląda stan deweloperski mieszkań w bloku na etapie 3, które już są wykańczane do przekazania lokatorom. Na spotkania trzeba umawiać się telefonicznie: Krzysztof Czarnecki, tel. 693 132 030.

Ponieważ we wcześniejszych etapach mieliśmy klientów z Węgrowa, również i na tym etapie sprzedaży mieszkań zapraszamy Węgrowian do skorzystania z naszej oferty. Z Sokołowa Podlaskiego do Węgrowa jest raptem tylko 17 kilometrów. A że Sokołów Podlaski to ładne i przyjazne miasto, na pewno potwierdzi to Pani Senator, Maria Koc, która w Sokołowie spędziła kilka ładnych lat dojeżdżając do pracy codziennie z Węgrowa.

az1az2az3az4az6