Zuchy z Łowców Przygód

zuchi„Dobrze zuchem być” – pod takim hasłem odbył się pierwszy zuchowy biwak powstałej zaledwie tydzień temu 22 Gromady Zuchowej „Łowcy przygód”. Wcześniej przez 2 miesiące zuchy działały jako pion 22 DH AZYMUTY im. T. Zawadzkiego ps. ZOŚKA. Kadrę biwaku stanowiły dh.Martyna Sankowska – drużynowa 22GZ, Maja Mięsak i Magda Zieniewska – przyboczne gromady oraz zastęp kwatermistrzowski składający się z harcerzy z „Azymutów”: Gabrysia Woźniak, Kamila Plichta, Oliwia Przesmycka, Marta Tomczuk, Nikola Kowalewska i Jan Kryszczuk.

Biwak rozpoczął się kominkiem, na którym zuchy gościły swoich rodziców. Podczas niego swoje sznury otrzymały funkcyjne gromady. Zuchy – wiele z nich już w mundurach zuchowych, mogły zaprezentować rodzicom okrzyki, pląsy i piosenki, których uczyły się na zbiórkach i zmierzyć  z rodzicami w zabawach integracyjnych. Po kominku zuchy udały się na kolację, którą przygotowały same! Nie tylko same wszystkie sobie zrobiły kanapki, ale też po sobie ładnie pomyły naczynia. Później przyszedł czas na zajęciach w szóstkach, a były to zajęcia plastyczne, zuchowa musztra, poznawanie tajemnych szyfrów oraz zajęcia z pierwszej pomocy poprowadzone przez drużynowego 22DH Azymuty i ratownika medycznego dh. pwd. Adama Mazurka. Podczas nocnych zabaw sportowych zuchy wykazały się bardzo dużym sprytem oraz znajomością zasad fair-play. Było więc wiele radości i zabawy. W sobotę „Łowcy Przygód” wzięli udział w grze patrolowej, podczas której spotkali m.in. Pinokia, Ufoludka, Papę Smerfa! Zadania były różne: tor sprawnościowy, zabawy na myślenie, zagadki, łamigłówki, a wszystko po to, aby łatwiej było zapamiętać Prawo Zucha. Na zakończenie biwaku zuchy otrzymały kolorowanki i menażki przekazane przez panią Annę Radomską, kierownika biur PCK w Ostrowi Mazowieckiej, które serdecznie dziękujemy.

Druhnom Martynie, Magdzie i Majce gratulujemy fantastycznych zuchów i życzymy wielu radości z podjętej służby. To wielki zaszczyt dla instruktorów 22DH Azymuty, z której pochodzą harcerki, kiedy tak młode osoby podejmują się nie lada zadania, jakim jest prowadzenie gromady zuchowej. To, że zuchy dopytują się już o kolejny biwak i zbiórki świadczy o tym, że bardzo dobrze wypełniacie swoje funkcje.
Dyrekcji Szkoły w Jabłonnie Lackiej dziękujemy za udostępnienie budynku szkoły na biwak ZUCHOWY.
Foto:22GZ ŁOWCY PRZYGÓD