XXVII Noc Poetów w Jabłonnie Lackiej

poeciJak każdego roku jesienną porą w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się XXVII Noc Poetów. Wydarzenie to przyciąga osoby, którym bliska jest poezja i którzy czerpią radość z pisania wierszy. Wszystkich obecnych zachwyciła atmosfera miejsca stworzona przez wymowną dekorację, oświetlenie. Wszystkich gości powitał prowadzący Noc Poetów Lech Zakrzewski, który przedstawił program wieczoru i uświetnił czas swoimi występami muzycznymi.

Na początku odbył się Konkurs " Jednego Wiersza". Zaprezentowało się 31 uczestników. Nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej. Po wysłuchaniu konkursowych wierszy w czterech kategoriach Jury w składzie: Halina Litwiniak – przewodnicząca, Wanda Michalczuk oraz Sławomir Hardej udała się na obrady. W tym czasie wszystkich uczestników zaproszono na mały poczęstunek. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników umilił Recital  Zespołu "Chłopcy z Bandu" prowadzonego przez Łukasza Kraujutowicza.
Po emocjonujących występach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na salę, a przewodnicząca Jury Halina Litwiniak ogłosiła wyniki Konkursu "Jednego Wiersza".
I kat. Uczniowie (kl. I- III):
I – Mateusz Jurczak;
II - Zuzanna Kosowska;
III – Maria Stasiuk oraz Franciszek Kępka.
Wyróżnienia: Gabriela Wyszomirska, Adela Kępka, Martyna Jastrzębska, Maja Zawadzka i Ola Malon.
II kat. Uczniowie (kl. IV – VIII):
I - Marchel Dominika;
II - Rytel Oliwia;
III - Szymon Strzała oraz Bartosz Tartaczuk.
Wyróżnienia: Alicja Zajkowska, Klaudia Jastrzębska, Julia Pietranik, Antonia Pietrzykowska, Zofia Bierdzińska, Oliwia Marchel, Weronika Wolska i Bartosz Niemirka.
III kat. Uczniowie szkół ponadpodstawowych: (brak).
IV kat. (20 – 35 lat):
I – Anna Kalinowska.
V kat. (36 lat i starsi):
I – Irena Filipczuk;
II – Teresa Młynik oraz Marianna Popławska;
III - Bożena Mrozowska- Gozdołek.
Wyróżnienia: Zbigniew Plichta, Piotr Krzemieniowski, Ryszard Chaciński i Wiesława Kwiek.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe zwycięzcom i wszystkim nagrodzonym wręczyli Wójt Gminy Wiesław Michalczuk oraz członek Jury Sławomir Hardej.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Sokołowie Podlaskim za współfinansowanie wydarzenia kulturalnego „Nocy Poetów”.