Mamy Niepodległą!

kartkaZespół Oświatowy w Grochowie kolejny już raz włączył się w akcję społeczną Mamy Niepodległą! organizowaną przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana od 2013 roku. Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich do radosnego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi. Co roku Polacy mają okazję wysłać do swoich przyjaciół, krewnych i znajomych bezpłatne kartki pocztowe z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Każda edycja akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów. Tematem edycji 2019 były prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

Nasza szkoła uczestniczy w akcji od trzech lat .Co roku zapraszamy naszych uczniów do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych. W tym roku uczniowie wysłali około 100 kartek, które otrzymaliśmy z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Mamy nadzieję, że każda kartka z życzeniami wywoła uśmiech na twarzach jej odbiorców.