Patriotycznie w Jabłonnie Lackiej

patriotkiZa zuchami i harcerzami z Jabłonny Lackiej bardzo pracowite 3 weekendowe dni. 8 listopada nasza drużyna - harcerze i zuchy - mieli przyjemność wziąć udział w apelu z okazji Święta 11 Listopada w Szkole w Jabłonnie Lackiej. Część naszej drużyny jest też członkami koła teatralnego Abstrakcja - tym bardziej miło nam było razem z Abstrakcją uczestniczyć w pięknej części artystycznej. Serdecznie dziękujemy pani Renacie Lalak i Renacie Kryszczuk za otaczanie nas swoją artystyczną opieką. "Biały krzyż", "Legiony" i "Ojczyzna" to piosenki, jakie zaśpiewaliśmy. Dumni jesteśmy też z naszych zuchów - które pierwszy raz zaprezentowały się w chustach drużyny - niektórzy nawet już w mundurach i były przy tym BARDZO GRZECZNE - jak na zuchy przystało! W poczcie flagowym podczas apelu stanęły dh.Kornelka Lipka i dh.Oliwia Koc.

11 Listopada 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość. Jednak walki o granice naszego Państwa trwały. Jedną z bitew mającą wpływ na ich zasięg była rozegrana 18-19 sierpnia 1920 roku bitwa pomiędzy Skrzeszewem a Frankopolem. O bitwie, bohaterskiej postawie majora Feliksa Jaworskiego oraz dowodzonego przez niego pułku – przypomniały dh. Kornelka Lipka i Marta Zawadzka.
W niedzielę 10 listopada odbyły się uroczystości 100- lecie sokołowskiego HUFCA - nie mogło nas zabraknąć, a było nas dziś sporo. Tego dnia pierwszy raz na forum Hufca zaprezentowały się nasze zuchy - jeszcze trochę "nieopierzone", ale uśmiechnięte i bardzo wytrwałe! Harcerze z proporcami drużyny i zastępów, w pałatkach, drużynowych polarach wyglądali naprawdę pięknie! Nasza reprezentacja pod opieką phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak, pwd.Adama Mazurka i dh. Agnieszki Deniziak uczestniczyła w Mszy Świętej odprawionej przez biskupa seniora ks. Antoniego Pacyfika Dydycza, apelu hufca, przemarszu zuchów i harcerzy ulicami Sokołowa i kominku harcerskim!

11 listopada zaś 22 Drużyną Harcerską AZYMUTY im.T.Zawadzkiego ps.ZOŚKA na czele z przybocznymi Anetą Górską i Ewą Milik oraz nowo powstałą 22GZ ŁOWCY PRZYGÓD z drużynową Martyną Sankowską oraz przyszłymi przybocznymi Magdą Zieniewską i Majką Mięsak niemal w 100% wzięła udział w gminnych obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zuchy i harcerze wzięli udział w Mszy Świętej oraz złożeniu kwiatów przy pomniku. Wartę pełnili: Magda Niemirka, Marta Zawadzka, Jan Kryszczuk i Gerard Brzeziński.