Harcerze z Jabłonny Lackiej na obchodach 80 rocznicy powstania Szarych Szeregów

szeregiHarcerki z 22 Drużyny Harcerskie AZYMUTY im. Tadeusza Zawadzkiego ps. ZOŚKA wraz z drużynowym pwd. Adamem Mazurkiem odpowiedzieli na Alert Pamięci Naczelniczki ZHP i w 80 rocznicę powstania Szarych Szeregów stawili się w Warszawie, aby uczcić pamięć harcerzy z Szarych Szeregów!

Pełnienie warty honorowej podczas składania kwiatów przez najważniejsze osoby i instytucje w kraju przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie podczas Alertu Pamięci zwołanego w 80 rocznicę powstania Szarych Szeregów było to dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem.
Znaleźliśmy się w gronie harcerzy, którzy w Warszawie oddali hołd bohaterski harcerzom, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszego kraju! Podczas Alertu odwiedziliśmy miejsca związane z działalnością Szarych Szeregów podczas tzw. ”Szarego Spaceru” biorąc udział w tworzeniu „Wirtualnej mapie pamięci Szarych Szeregów”. Odwiedziliśmy grób bohatera naszej drużyny – Tadeusza Zawadzkiego ps. ZOŚKA. Mieliśmy też przyjemność spotkać się z Druhną Naczelniczką ZHP hm. Anna Nowosad, Druhem komendantem Chorągwi Mazowieckiej hm. Cezarym Supeł, członkami Poczty Harcerskie, harcerzami z Szarych Szeregów. Ten dzień – żywa lekcja historii, Apel Poległych, spotkanie z bohaterami Szarych Szeregów, ogromne wyróżnienie jakie nas spotkało, czyli pełnienie WARTY HONOROWEJ - na długo zostanie w naszej pamięci!

Zobacz także