Wiejskie Święto Plonów w Grochowie

piknikJest czas pracy, czas zabawy i czas refleksji. W niedzielę 22 września w Kąciku Ekologiczno - Edukacyjnym „Nad Bobrową Tamą” po ciężkiej pracy  był czas zabawy, świętowania szczęśliwego zakończenia zbioru plonów z pól i czas refleksji nad życiem. Była to dobra chwila, by zorganizować  zbiórkę pieniędzy dla Uli Tokarskiej. Zgodnie z tradycją korowód dożynkowy przybył na miejsce przy dźwiękach płynących z akordeonu, bębenka i tamburyna. Jako pierwsi szli starostowie dożynek, nieśli  chleb i ziemniaki a tuż za nimi kobiety z wieńcem i chlebem, ociekającym miodem oraz uczniowie Zespołu Oświatowego w Grochowie i mieszkańcy. Starościna Pani Monika Kondraciuk przekazała na ręce gospodarza, którym był sołtys Pan Piotr Żaboklicki, chleb upieczony z tegorocznych zbóż, a starosta Pan Jerzy Kosieradzki kosz z ziemniakami.

piknik1Dzieci i młodzież z naszej szkoły zaprezentowały bogaty  program artystyczny, na który złożyły się: obrzędy ludowe  związane ze świętem plonów „W moim ogródeczku”, występy  uczniów uczęszczających na zajęcia taneczne prowadzone przez Stowarzyszenie Taneczno -Gimnastyczne Max Dance,  przedstawienie o tematyce ekologicznej „Jak rozweselić Ziemię”. Krakowiaka zatańczył Dziecięcy Zespół Ludowy z Węgrowa. Własne wiersze zaprezentowali Pani Hanna Kotowska i Pan Tadeusz Stpiczyński.
Dla gości, gospodarze przygotowali wiele atrakcji: pokazy Jednostki Strzeleckiej „Niezłomni” z Węgrowa, kiermasz i loterię fantową, zjeżdżalnie dla dzieci, przejażdżkę motocyklem  z Węgrowską Grupą Motocyklową oraz konkursy z nagrodami. 
Uczestnicy Pikniku przyłączyli się do zbiórki funduszy na leczenie Uli. Kwota jaką udało się zebrać to: 6.897,78 zł.
Ważnym elementem pikniku było uroczyste oddanie do użytku siłowni zewnętrznej, wykonanej z funduszu sołeckiego i dotacji gminnej. Przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Sokołów Podlaski - Pan Janusz Kur, Przewodniczący Rady Gminy Sokołów Podlaski - Pan Paweł Sobolewski, Radny Gminy Sokołów Podlaski - Pan Wiesław Żelazowski i Sołtys - Pan Piotr Żaboklicki. Jak korzystać z urządzeń na siłowni pokazali uczniowie.
Mieszkańcy i goście mogli skosztować potraw regionalnych, przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, członków Stowarzyszenia „Grochów 2015”oraz pracowników Zespołu Oświatowego w Grochowie.
Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Sokołów Podlaski - Januszowi Kur za objęcie patronatem naszej imprezy. Szczególne podziękowania należą się również firmom: PBS w Sokołowie Podlaskim, BIOGAS EAST Sp.z.o.o, OSTEL s.c., Gospodarstwo Nasienne GRONAS, Sklep Spożywczy KRAKOS, Piekarnia „SMAK”, P.H.U. TOPAZ, HORTUS, SIGMA, LIVIOON, Centrum Rozrywki, PPHU GAMA, ELMONTER.
Za oprawę muzyczną dziękujemy zespołowi ACTIV, a Pani Hannie Mróz za poprowadzenie imprezy.
Chcielibyśmy również serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na nasz Piknik Rodzinny i wsparli naszą inicjatywę. Było nam miło Państwa gościć.

Zobacz także