Gmina Sokołów Podlaski już po szkoleniach

projW połowie sierpnia 2019 zakończył się projekt „[email protected] w Internecie” realizowany przez gminę Sokołów Podlaski w partnerstwie z SOKiAL w Krzesku. „[email protected] w Internecie” to program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”, który zakładał bezpłatne szkolenia dla dorosłych mieszkańców gminy Sokołów Podlaski, w zakresie zwiększenia świadomości odbiorców i użytkowników Internetu na to, co się w nim znajduje, jak legalnie i bezpiecznie wykorzystywać znalezione treści.

proj1Zajęcia odbywały się w siedmiu blokach tematycznych: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Kultura w sieci, Rolnik w sieci oraz Mój biznes w sieci. Podczas 14 szkoleń 156 osób nabyło umiejętności poruszania się i bezpieczeństwa w wirtualnym świecie. Wartość projektu to 87 360,00 zł.

proj2W ramach projektu zakupionych zostało 17 laptopów. Służyły one na zajęciach beneficjentom, po zakończeniu realizacji projektu, zgodnie z wnioskiem, przekazane zostaną do Szkoły Podstawowej im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie.

proj3Szkolenia w ramach projektu "Ja w Internecie" współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.