Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w Sikorach

srazaki1W niedzielę, 30 czerwca w miejscowości Sikory odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Bielany, OSP z terenu gminy Sokołów Podlaski oraz OSP „Cukrownia”. Rozgrywki są przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków oraz będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu. Są także znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu w poszczególnych miejscowościach. Komisję sędziowską powołał st. bryg. Tomasz Wilk - Komendant Powiatowy PSP Sokołów Podlaskim, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Grzegorz Kuc.

srazaki2Po oficjalnym otwarciu zawodów przez przedstawicieli poszczególnych gmin, drużyny OSP przystąpiły do rywalizacji.
Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach:

  • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami,
  • ćwiczenia bojowe.

W zawodach rywalizowało 10 drużyn z gminy Bielany, w tym jedna kobieca, 8 drużyn z gminy Sokołów Podlaski, w tym jedna kobieca oraz 2 drużyny OSP „Cukrownia”, w tym jedna kobieca. W zaciętej rywalizacji zawodów pomiędzy drużynami z terenu gminy Sokołów Podlaski zwycięzcami została drużyna z OSP Nowa Wieś.

srazakiKlasyfikacja generalna trzech pierwszych miejsc po obu konkurencjach przedstawiała się następująco:

  • I. OSP Nowa Wieś - 95,08 pkt.
  • II. OSP Pogorzel – 100,56 pkt.
  • III. OSP Wólka Miedzyńska – 102,78 pkt.

Po ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom międzygminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Dla drużyn z gminy Sokołów Podlaski, za trzy pierwsze miejsca zostały przyznane nagrody w postaci dyplomów oraz nagród pieniężnych do wykorzystania na potrzeby jednostki. Za udział w zawodach nagrodę pieniężną otrzymała również kobieca drużyna z OSP Przywózki.

Pozostałym drużynom zostały wręczone dyplomy za udział w zawodach. Wszystkim drużynom należy się wielkie uznanie za pokaz umiejętności pożarniczych. Rozgrywki zgromadziły liczną publiczność i cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gmin biorących udział w zawodach.