Grochów. Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

piesio1Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego cała społeczność Zespołu Oświatowego w Grochowie uczestniczyła w akcji „Zbiórka karmy dla zwierząt” ze schroniska w Sokołowie Podlaskim. Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci i młodzież. Dzięki niej mają satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

piesio11 czerwca wolontariusze wraz z opiekunem odwiedzili schronisko dla psów w Sokołowie Podlaskim. Podczas wizyty przekazali zebrane wcześniej dary. W tym dniu uczniowie mieli możliwość pomagania w opiece nad zwierzętami i wyprowadzenia ich na spacer.
Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym, by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Akcję pomocy zwierzętom uważamy za udaną i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz wesprzemy bezbronne zwierzęta. Wszystkim uczniom i ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.