Granne. Minister Inwestycji i Rozwoju rozmawiał o inwestycji mostowej Granne-Krzemień

szczyt23 maja w Grannem odbyło się spotkanie Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego z przedstawicielami samorządów zaangażowanych w realizację inwestycji mostowej Granne - Krzemień łączącej przez Bug powiaty siemiatycki z sokołowskim, gminy Perlejewo i Jabłonna Lacka oraz województwa podlaskie i mazowieckie. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pozytywnie oceniło wniosek Powiatu Siemiatyckiego, który jest liderem projektu, odnośnie rozpoczęcia realizacji inwestycji mostowej Granne – Krzemień. Sama budowa mostu Perlejewo-Jabłonna Lacka ma kosztować ponad 90 milionów złotych. Dofinansowanie rządowe wynosi do 80% kosztów całej inwestycji.

szczyt1- Mam przyjemność ogłosić, że ministerstwo inwestycji i rozwoju pozytywnie oceniło wniosek Powiatu Siemiatyckiego, jako lidera projektu, w którym biorą udział również samorządy: gmina Perlejewo i Jabłonna Lacka, powiat sokołowski oraz dwa samorządy wojewódzki: podlaski i mazowiecki. Oba brzegi Bugu łączą ciągle istniejące, silne powiązania rodzinne, społeczne i gospodarcze. Czas na powstanie połączenia komunikacyjnego, które ułatwi życie mieszkańcom. W ministerstwie posługujemy się sentencją Izaaka Newtona, że budujemy za dużo murów a za mało mostów. To jest prawda. To była też bolączka samorządów przez wiele dziesiątek lat. Takie inwestycje przekraczają możliwości budżetów samorządowych. – mówił minister Jerzy Kwieciński. - Dziś przekazuję pozytywną informację odnośnie samego dofinansowania do opracowania kosztownej dokumentacji projektowej. Jednak jestem przekonany, że za rok lub dwa lata przystąpimy do wyłonienia wykonawcy i faktycznej budowy nowego mostu w Grannem. W tej kwestii będziemy wspierać wszystkie samorządy zaangażowane w realizację tego projektu. Warto podkreślić iż projekt został bardzo dobrze przygotowany przez Powiat Siemiatycki, który na mocy porozumienia jest liderem przedsięwzięcia. Gratuluję wszystkim samorządom i możecie państwo liczyć na nasze dalsze wsparcie. Ten most jest bardzo potrzebny zarówno mieszkańcom Podlasia jak i Mazowsza. Uważam, że dzisiaj możemy powiedzieć, że ten most zostanie zbudowany – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Uczestniczący w spotkaniu europoseł Karol Karski odczytał i przekazał list Premiera RP Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników spotkania oraz Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego i Powiatu Sokołowskiego.