Obchody Dnia Strażaka w Gminie Sokołów Podlaski

astrazaki12 maja uroczystą Mszą Świętą w intencji strażaków rozpoczęły się miejsko – gminne obchody Dnia Strażaka. Mszę Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odprawił proboszcz parafii oraz powiatowy kapelan strażaków - ks. Krzysztof Kisielewicz. W obchodach uczestniczyli Członkowie Zarządu Gminnego oraz Miejskiego ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim, druhny i druhowie z terenu Gminy Sokołów Podlaski: OSP Nowa Wieś, OSP Wólka Miedzyńska, OPS Przywózki, OSP Justynów, OSP Grochów i Miasta Sokołów Podlaski: OSP Sokołów Podlaski, OSP Cukrownia oraz mieszkańcy parafii, radni, pracownicy urzędu, delegacje ze szkół i sołectw. Podniosłą oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Sokołów Podlaski.

Msza Św. rozpoczęła się krótką inscenizacją, jaką na tę okazję przygotowali uczniowie kl. II-VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przywózkach. Występ przedstawiał lekcję, podczas której dzieci dowiadują się, na czym polega praca strażaka, a marzenie jednego z nich o tym, by stać się strażakiem spełnia się po bohaterskim czynie, jakiego dokonuje. Całość zamyka list, napisany przez patrona strażaków, św. Floriana, w którym przybliża on dzieciom swoją historię.

Na zakończenie uroczystości, Wójt Gminy Sokołów Podlaski – p. Janusz Kur podziękował strażakom za ofiarną służbę, składając wyrazy najwyższego szacunku i uznania za bezinteresowną pomoc, jaką niosą ludziom. Serdeczne podziękowania skierował również na ręce proboszcza i powiatowego kapelana strażaków – ks. Krzysztofa Kisielewicza oraz opiekunów i uczniów Szkoły w Przywózkach.
Po Mszy Świętej kolumna strażaków, prowadzona przez Orkiestrę Dętą OSP Sokołów Podlaski przemaszerowała do strażnicy OSP Cukrownia. Obchody zakończyły się wspólnym pamiątkowym zdjęciem pod strażnicą w Nowej Wsi.