Sokołowskie kryminałki...

wypadek12 maja około godziny 16.30 na trasie Sokołów Podlaski - Węgrów DK nr 62 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Toyotą Corolla jechał w kierunku miejscowości Grochów. Na wysokości zajazdu zatrzymał się celem wykonania skrętu w lewo do zajazdu, za nim zatrzymały się dwa pojazdy. Kierujący po upewnieniu się, że może bezpiecznie wykonać skręt, zaczął wykonywać manewr. W trakcie wykonywania skrętu w pojazd uderzył motocyklista jadący w tym samym kierunku. W wyniku tego zderzenia motocyklista został wyrzucony w górę, uderzył w stojący na poboczu kamień, a następnie zatrzymał się w rowie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

***

Policjanci z Posterunku Policji w Repkach zabezpieczają niewybuch w Wojewódkach Górnych ( gmina Bielany). Pocisk artyleryjski mierzący około 40 cm długości i 10 cm średnicy, został znaleziony podczas prac polowych. To kolejne tego typu znalezisko na terenie naszego powiatu.
7 maja do sokołowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że podczas prac polowych znaleziono niewybuch. Do Wojewódek Górnych skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Repkach.
Policyjny pirotechnik potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Znalezisko mierzy około 40 cm długości i ma 10 cm średnicy. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niej dostępu. Powiadomiono również jednostkę wojskową, Warszawską Brygadę Pancerną, celem zabrania znaleziska.
Prawdopodobnie mundurowi blisko dobę będą pilnowali miejsca znalezienia pocisku. Na drugi dzień, przy użyciu specjalnego pojazdu, niewybuch zostanie zabrany przez żołnierzy.

Przypominamy:

• w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji i czekaj do przyjazdu mundurowych. Policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;
• stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;
• nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;
• jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać i robić sobie z niego breloczek. Zabawa z tego typu przedmiotami skończyła się dla niektórych tragicznie.
Jakub Więsak

***

12 maja około godziny 18 do punktu alarmowego SKKP w Sokołowie Podlaskim wpłynęło kolejne w dniu dzisiejszym zgłoszenie. Tym razem zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu w miejscowości Żanecin na ulicy Sokołowskiej.
Po dotarciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar samochodu osobowego. Wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego strażacy rozpoczęli akcję gaśnicza. W kilka minut pożar został opanowany i ugaszony a strażacy po sprawdzeniu samochodu kamerą termowizyjną powrócili do koszar. Na miejscu obecny był również patrol Policji z KPP Sokołów Podlaski.
Źródło: samochodyratownicze.pl