Majowe sokołowskie kryminałki

audi6 maja około godziny 15.40 w rejonie skrzyżowania ul. Kolejowa - Lipowa w Sokołowie Podlaskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki VW Golf nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu marki Audi 80, w wyniku czego uderzył w tył audi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca golfa, 43 - letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Kierująca adi, 34 - letnia kobieta wraz z pasażerką zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście po wykonaniu badań obie zostały zwolnione. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski.

***

4 maja około godziny 20.25 na ul. Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem zwierzęcia. Na miejscu policjanci wykonujący czynności ustalili, że pod jadący pojazd marki Honda CRV, którym kierował 20 - letni mężczyzna, wbiegła sarna doprowadzając do zderzenia z pojazdem. Sarna nie przeżyła zderzenia z hondą.

***

4 maja około godziny 17.50 na ul. Ludwika Górskiego w Sokołowie Podlaskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że rowerzysta 72 - letni mężczyzna jadąc chodnikiem wjechał na przejście bezpośrednio pod jadący pojazd marki Peugeot 407 doprowadzając do zderzenia. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Sokołów Podlaski.

***

2 maja w miejscowości Bielany policjanci drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Okazało się, że kierujący to 26 - letni obywatel Ukrainy. Z uwagi na znaczne przekroczenie prędkości mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

***

1 maja około godziny 13.10 w miejscowości Błonie Duże gm. Bielany dzielnicowy z PP Repki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Ford Galaxy, którym kierował 32 - letni mężczyzna. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma prawie 1,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że już wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzi PP Repki.