II Szkolny Przegląd „Mam talent 2019” w Grochowie

talent27 marca w Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Grochowie został zorganizowany II Szkolny Przegląd „Mam talent 2019” adresowany do uczniów z klas I- VI. Celem konkursu było promowanie młodych talentów, umożliwianie prezentacji swoich pasji, rozwijanie zainteresowań i kreatywności oraz promocja alternatywnych form spędzania wolnego czasu. W konkursie uczestnicy występowali indywidualnie i zespołowo. Prezentowali swoje talenty w różnych kategoriach. Największym zainteresowaniem cieszył się taniec i rysunek. Nie zabrakło też rękodzieła, talentów wokalnych i sportowych. Była też gra na instrumencie i opowiadanie.
W czasie przeglądu umiejętności wokalne zaprezentowali: Wiktoria Ostrowska z kl. II i Paweł Kondraciuk z kl. I. Piękne rysunki i szkice wykonali: Gabriela Lachowska i Aldona Górska z kl. I, Julia Wiśniewska i Maja Samotyjek  z kl. II, a Julia Górska z kl. III zaprezentowała kwiaty z bibuły.
Mikołaj Ufnal z kl. II zagrał na keyboardzie, a Paula Kisielińska przeniosła nas na inne kontynenty opowiadając o podróżniczce Neli i jej książkach.
talent1W przeglądzie wystąpiły dwa zespoły taneczne - "Taneczne dziewczyny" z kl. IV w składzie: Agnieszka Kondraciuk, Gabriela Kalinowska, Maja Pietrzyk, Katarzyna Kosieradzka, Zofia Popowska i Julia Bieniak oraz zespół "Misiaczki" z kl. V w składzie: Sylwia Kosowska, Maria Jankowska, Oliwia Dębska, Natalia Skwierczyńska, Natalia Suchożebska i Wiktoria Lachowska.
Były też tancerki, które zaprezentowały się w tańcach indywidualnych: Michalina Krasna i Wiktoria Smolak z kl. IV.
Ksawery Strąk, Kuba Kurek i Patryk Kalinowski, uczniowie kl. I pokazali nam swoje umiejętności sportowe.
Na podstawie ustalonej punktacji jury wyłoniło zwycięzców.
I miejsce: Michalina Krasna
II miejsce: Wiktoria Smolak, Paula Kisielińska i Mikołaj Ufnal.
III miejsce: zespoły: "Taneczne dziewczyny" i "Misiaczki" oraz Aldona Górska.
Głównym sponsorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu, tym bardziej, że różnica punktowa była niewielka. Dlatego też jury przyznało pozostałym uczestnikom wyróżnienia.
Dziękujemy wszystkim za podjęcie wyzwania, za odwagę i zachęcamy też innych uczniów do wzięcia udziału w kolejnych przeglądach.