Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama PFK

kara30 marca  odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama PFK. Turniej odbył się w Białymstoku w Zespole Szkół Rolniczych. Wzięło w nim udział 194 zawodników z północno-wschodniej Polski. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai wystartował w tych zawodach dzięki uprzejmości shihan Witolda Choińskiego 6 Dan z Białostockiego Klubu Oyama Karate. W turnieju wystartowało 19 naszych zawodników i zawodniczek.

kara2Po złoto sięgnęli: Michalina Chrobot - seniorka, Magda Baczewska - juniorka, Ewa Pasek – juniorka, sekcja OKKK  Sokołów Podlaski, Natalia Sadlik – juniorka, Weronika Kempista - juniorka młodsza, Wiktoria Pędzich – młodziczka, Amelia Chylińska – kat. dziewczynek,Sekcja OKKK  Sokołów Podlaski.

Srebro wywalczyli: Laura Wielądek – kat. dzieci, Wiktoria Pisarek - młodziczka, Zuzanna Pasek – dzieci starsze, sekcja OKKK  Sokołów Podlaski.

kara1Brąz wywalczyli: Kacper Dzierżanowski – młodzik, Tomasz Parafiński – młodzik, Kacper Podbielski – młodzik. Tuż za podium uplasowali się: Mikołaja Marcjaniak – IV miejsce, Karol Kujanek – IV miejsce, Przemysław Wielądek – IV miejsce. Bardzo dobre walki stoczyli początkujący zawodnicy: Bartosz Wyszyński, Eliza Wyszyńska i Mikołaj Gieras jednak przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej, mimo to ich pojedynki stały na dobrym poziomie.

kara3kara5W tych zawodach dominowały nasze zawodniczki, które świetnie wyciągnęły wnioski z poprzednich zawodów. Ponadto z uwagi na ograniczenia ze strony organizatorów nie mogliśmy wystawić naszych zawodników w innych męskich kategoriach (brak dopasowania wagi). Mimo to zawody należy uznać za bardzo udane. W zawodach wzięło udział 8 klubów Fedracji Oyama Karate z Białegostoku, Rzeszowa, Lublina, Tarnobrzegu, Kozienic, Radomia, Legionowa i Warszawy oraz z zaproszonych organizacji WKB z Józefowa i Otwocka, IKO Białystok no i oczywiście IKA z Ostrowi Mazowieckiej.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym. Sędziowanie podczas zawodów stało również na bardzo wysokim poziomie. Organizatorem był Białostocki Klub Oyama Karate oraz shihan Witold Choiński 6 Dan.

kara4Ostrowską drużyną opiekowali się sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak. Sensei Grabowski sędziował podczas zawodów a sensei Marcjaniak pełnił rolę sekundata. Podczas uroczystości wręczania nagród sensei Grabowski był jedną z trzech osób , które wręczały nagrody i puchary.