Dzień Myśli Braterskiej w gronie harcerzy

hurcerzeDzień Myśli Braterskiej – harcerskie święto przyjaźni i braterstwa obchodzone w rocznicę urodzin twórcy skautingu gen. Roberta Baden-Powella i jego żony Olav - 22 Drużyna Harcerska z Jabłonny Lackiej obchodziła w gronie ponad 160 harcerek, harcerzy oraz instruktorów z sokołowskiego Hufca na 8 ZLOCIE DMB. Biwak ten odbył się w dniach 22-24 luty w szkole w Skibniewie.

Rozpoczął się on uroczystym apelem, na którym drużynę meldowała dh. Kinga Zdunek. Po apelu wszyscy mieliśmy okazję uczestniczyć w świecowisku, na którym m.in. instruktorzy z naszej drużyny odebrali z rąk komendantki Hufca hm. Bożenny Hardej życzenia z okazji DMB od komendanta Chorągwi hm. Cezarego Supła. Podczas świecowiska drużynowa 22Dh phm. Anna Kożuchowska-Kurylak odebrała też List Pochwalny od Naczelnik ZHP hm. Anny Nowosad w związku z pełnioną przez nią funkcją drużynowej.

hurcerze1W piątkowy wieczór odbyła się pierwsza z dwóch gier. Ponieważ biwak odbywał się w tematyce bajkowej w naszej drużynie „zaroiło się” od Shreków, Fion. Był też kot w butach, osiołek, Pinokio, księżniczki, krasnoludek oraz czarownice na miotłach. W strojach udaliśmy się więc na grę, na której czekało na nas mnóstwo różnych zadań. Sobota to przede wszystkim gra po Skibniewie. Wędrując około 8 kilometrów wśród pól i lasów, w zimowej scenerii, prowadzeni przez naszych „wskazidrogów” dh. Jakuba Przystuę i dh. Jakuba Niemirkę wykonywaliśmy zdania zlecone przez napotkane na trasie postacie bajkowe. Po grze odbyła się msza święta oraz bajkowy bal. W związku z Dniem Myśli Braterskiej nasza drużyna wzięła też udział w 2 akcjach ZHP. Harcerki i harcerze przygotowali kartki i plakaty z okazji DMB, które wysłane zostały do Głównej Komendy ZHP oraz 22 lutego – przyszli do szkoły w mundurach harcerskich łącząc się ze wszystkim harcerzami i skautami na świcie w szerzeniu idei braterstwa oraz robiąc sobie wspólne zdjęcia w ramach akcji #załóżmundur. Harcerzami podczas biwaku opiekowali się phm.  Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd. Adam Mazurek.