Maturzyści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego bawili się na Studniówce

setka5W sobotę, 19 stycznia, na Studniówce bawili się maturzyści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim. To jedyna szkoła w regionie, w której uczniowie bal studniówkowy organizują w szkolnej sali sportowej i sami przygotowują dekorację. W tym roku motywem przewodnim była Japonia.

setka4Imprezę o godzinie 19.30 oficjalnie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim ks. Dariusz Matuszyński, witając maturzystów z dwóch klas, nauczycieli i rodziców. Głos zabrał również szczególny gość  ks. inspektor Andrzej Wujek. Ksiądz Dyrektor w swoim przemówieniu, podziękował wychowawcom, którzy towarzyszyli młodzieży przez ostatnie 3 lata : Pani Elżbiecie Paczóskiej i Pani Agnieszce Błońskiej oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci. Pochwały należą się również Pani Agacie Celińskiej, która czuwała nad wystrojem sali oraz Panu Kazimierzowi Zdzichowskiemu  i Pani Annie Floryszczyk za choreografię poloneza. Ksiądz Dyrektor życzył również młodzieży, aby mieli odwagę marzyć i mierzyć daleko, aby odnieśli sukces na egzaminach dojrzałości : „ Pamiętajcie, nie ma rzeczy niemożliwych! To tylko nasz strach i niewiara w możliwość odniesienia sukcesu sprawiają, że przegrywamy. Życzę Wam zatem odwagi, niech ona doda Wam skrzydeł i poprowadzi Was w wymarzonym kierunku”.

setka3Życzenia maturzystom złożył też przewodniczący Rady Rodziców Jacek Popowski, a później maturzyści odtańczyli tradycyjnego poloneza. Już od wielu lat uczniowie szkoły salezjańskiej tańczą przy muzyce z filmu „Pan Tadeusz?” Wojciecha Kilara . Tradycyjny studniówkowy taniec w pierwszej parze zainaugurował ks. Dyrektor wraz z Panią Dyrektor Ewą Suchożebrską.

link do youtuba z polonezem:)  https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=_i4dnRP-wjs

setka2setka1setkasetka6setka7setka8setka9