Jasełka w Przedszkolu w Nowej Wsi

nowaOkres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma pięknymi tradycjami i zwyczajami. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o przyjściu na świat Jezusa – zwanych Jasełkami, które na stałe wpisane są w kalendarium naszych uroczystości przedszkolnych.
18 grudnia przedszkolaki z Nowej Wsi przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Mali aktorzy przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Śpiewane kolędy i odtwarzane role, wprawiły zaproszonych gości w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku z niecierpliwością wszystkie przedszkolaki czekają na te święta. W tym dniu wspaniałym momentem było też składanie sobie wzajemnie życzeń i łamanie się opłatkiem.

Po wigilii dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Świętego Mikołaja, który z wielką werwą pojawił się nagle w drzwiach z dużym workiem. Przedszkolaki powitały go piosenką i wspólną zabawą. W zamian za to Święty obdarował ich prezentami. Wspólne fotografie przedszkolaków z gościem z mroźnej Laponii będą wspaniałą pamiątką tego dnia. Wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek był okazją do miłego spędzenia czasu. Takie spotkania pokazują, jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne są to święta.