W Jabłonnie Lackiej trwa oszczędzanie przez wpłacanie

oszczedzanieOszczędzanie przez wpłacanie - pod takim hasłem  uczniowie  klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej przygotowali dla pierwszaków apel o tematyce oszczędnościowej. Zaprosili panią Małgorzatę Nowak- pracownicę BS w Jabłonnie Lackiej, która jest wieloletnim opiekunem SKO naszej szkoły.  Podczas apelu, starsi koledzy  w wierszach i piosenkach wymieniali korzyści  oraz gorąco zachęcali do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności.

Pani Nowak przypomniała zebranym o wspaniałej tradycji oszczędnościowej panującej w naszej szkole. Podkreśliła, iż Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim wspiera idee oszczędzania. Co roku dofinansowuje wyjazdy naszych uczniów na Zieloną Szkołę, zimowisko, jest  fundatorem nagród  licznych konkursów i przedsięwzięć organizowanych w  tutejszej placówce. Opiekunki SKO panie Ewa Moczulska i Beata Milewska, uroczyście wręczyły książeczki i drobne upominki. W ten sposób najmłodsi uczniowie  zostali przyjęci w poczet członków SKO. Za ciekawy występ młodzi aktorzy  otrzymali duże brawa i drobne upominki.