Trzecie miejsce Filipa Paska na turnieju karateków Mazovia Cup w Radzyminie

IMG 9241Bardzo udany start zaliczyli nasi młodzicy na Mazovia Cup w Radzyminie. Zawody odbyły się 28 października w hali ROKiS. Wystartowało 120 młodzików z klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego.  Mistrzostwa Młodzików OZKWM stały na bardzo wysokim poziomie i trzeba było wywalczyć każdy medal. Uczestnicy  rywalizowali w kategoriach rocznikach 2005, 2006 oraz 2007. Turniej miał za zadanie wyłonić kadrę wojewódzką młodzików.

IMG 9229Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali: Wiktoria Pędzich, Wiktoria Pisarek, Weronika Kempista, Kacper Dzierżanowski, Kacper Frączyk oraz Filip Pasek. Tym razem lepiej spisali się młodzicy. Kacper Dzierżanowski wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i został mistrzem Mazowsza w kategorii -45 kg. Weronika Kempista została wicemistrzynią Mazowsza w kategorii -50 kg,  Filip Pasek oraz Kacper Frączyk wywalczyli  brązowe medale w kategorii +65 kg. 

IMG 8999Reprezentujący sokołowską sekcję OKK Filip Pasek stoczył bardzo pasjonujący pojedynek o wejście do finału z  zawodnikiem z Zielonki. Mimo, że obaj zawodnicy  walczyli w najcięższej kategorii to jednak różnica wagi  wynosiła prawie 20 kg na niekorzyść Filipa. Mimo to Filip podjął wyzwanie i doprowadził do dogrywki. Tu niestety zabrakło kondycji  i ostatecznie do finału dostał się reprezentant Zielonki jednak na pochwałę zasługuje postawa naszego zawodnika, który musiał zadowolić się  wywalczonym trzecim miejscem.

IMG 9008Organizatorem  zawodów był Radzymiński Klub Karate Shinkyokushin  prowadzony przez sensei Tomasza Lenkiewicza.
Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas zawodów był sensei Radosław Grabowski.