Świętujmy razem Urodziny Żubra!

Urodziny ubra plakatŹródło Żubra bije na Podlasiu i to właśnie na Podlasiu Żubr będzie świętował swoje urodziny. Już 23 września Król Puszczy zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy w Białymstoku, na placu przed Teatrem Dramatycznym. Przybyli goście mogą liczyć na niezapomnianą zabawę – wszak nie od dziś wiadomo, że „bal można oprzeć na Żubrze”.

Urodziny Żubra to pierwszy taki event organizowany przez markę na Podlasiu. W ten sposób Żubr chce uczcić ćwierćwiecze piwowarskiej tradycji swojego matecznika – tak, Browar Dojlidy, kończy w tym roku 250 lat!

Urodziny ubraJedną z pierwszych atrakcji będzie uroczyste odszpuntowanie beczki świeżo uwarzonego Żubra przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej z Białegostoku. Wszyscy goście będą mogli napić się najsłynniejszego podlaskiego piwa przy urodzinowym stole, który pomieści aż 250 osób. Dla nikogo nie zabraknie jednak miejsca – Żubr jest przygotowany na przybycie licznych uczestników.

Podniebienia gości cieszyć będą specjały podlaskiej kuchni. Tym, którzy chcieliby się podszkolić w przygotowywaniu tradycyjnych, lokalnych dań, z pomocą przyjdzie znany z telewizyjnych programów, Jerzy Nogal, który poprowadzi warsztaty kulinarne.

Dla zainteresowanych lokalną tradycją browarniczą, Żubr przygotował multimedialną ściankę ukazującą dzieje Browaru Dojlidy oraz samej marki. Ciekawie zapowiada się też wystawa zdjęć majestatycznego Króla Puszczy autorstwa Krzysztofa Onikijuka.

Urodziny ubra LogotypAmatorom rzemiosła, lokalna pracownia zaprezentuje proces rzeźbienia postaci dostojnego jubilata w drewnie. Jego wizerunek pojawi się też na okolicznościowych drewnianych waflach, które będą wypalane na miejscu i rozdawane przybyłym, w ramach podziękowań za wspólną zabawę. Chętni będą mogli zrobić sobie unikalne zdjęcia z żubrem w technologii 3D, a na zwolenników bardziej tradycyjnych gadżetów czekać będą pocztówki
z legendarnymi hasłami znanymi z reklam Żubra.

Żubr wie, że mieszkańcy jego rodzimego Podlasia kochają śpiewać i tańczyć – do potańcówki przygrywać będzie Bum Bum Orkestar, a wieczorem wystąpią zespoły Tulia oraz Łąki Łan. Niespodzianką dla uczestników będzie specjalny okolicznościowy hymn, który na tę okoliczność skomponował maestro Jerzy Maksymiuk.

Chętnych do wzniesienia urodzinowego toastu i wymruczenia żubrowego sto lat zapraszamy w niedzielę 23 września na plac przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. Impreza startuje w samo południe. Spotkajmy się przy Żubrze!
Więcej informacji udzielą:

Joanna Kwiatkowska
kierownik ds. public relations
Corporate Affairs
Kompania Piwowarska
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kom. +48 695 797 890

Maria Popielewicz
Tailor Made PR
Mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kom.: +48 533 313 179