Gmina Sokołów Podlaski. Dofinansowanie sprzętu dla jednostek OSP

PasikDla części osób wydaje się że jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych są niepotrzebne. Że jest to wierutna bzdura, przekonali się ci, których dotknął pożar. Owszem, na terenie Gminy Sokołów Podlaski często interweniuje jednostka Państwowej Straży Pożarnej, natomiast są takie sytuacje gdzie jednostki OSP mogą niejednokrotnie uratować życie bądź utrzymać czynności życiowe do momentu przyjazdu karetki pogotowia. W związku z tym władze gminy wystąpiły do Ministerstwa Sprawiedliwości z wnioskiem o dofinansowanie na sprzęt ratujący życie dla strażaków z jednostek OSP z terenu naszej gminy. Takie dofinansowanie otrzymaliśmy i co ważne, że gmina dokłada z własnego budżetu do tego dofinansowania tylko 1% - 266,01 zł a 26 334,99 zł czyli 99% dokłada Ministerstwo Sprawiedliwości. Wszystkie jednostki OSP, które były chętne otrzymać ten sprzęt zostały w niego doposażone.

- Zakupujemy im dwie torby ratownicze (Kostki, Pogorzel), defibrylator i zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera (Nowa Wieś), agregaty prądotwórcze (Pogorzel, Wólka Miedzyńska), bosak dielektryczny (Justynów, Skibniew) - mówi wójt gminy, Marcin Pasik.
Umowa została podpisana w Warszawie 29 sierpnia br. Umowę współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.