Fossil - zegarek z charakterem

zegarekZegarek wiele mówi o człowieku. Nie bez powodu jest to jeden z atrybutów podkreślający status majątkowy właściciela, ale nie tylko. Dzisiejszy wybór zegarków powoduje, że są one nieodłącznym elementem garderoby i potrafią o nas wiele powiedzieć…

Co mówią o właścicielach zegarki marki Fossil? Na pewno wskazują na to, że cenią sobie jakość i ponadczasowy charakter. To osoby, które nie ulegają chwilowej modzie i podążają drogą własnego stylu. Nie chcą epatować blichtrem, ale jednocześnie lubią podkreślać swoje zamiłowanie do rzeczy z wysokiej półki, w nienachalny sposób.

Takie przesłanki przyświecały Tomowi Kartosisowi, założycielowi Fossil Inc. Jego historia jest tak samo niesamowita, jak jakość zegarków, które produkuje firma, na której czele stoi. W 1984 roku, jako 20-latek walczył o przetrwanie swojej firmy zajmującej się obrotem biletami. Walkę przegrał, jednak się nie poddał. Sprzedał połowę udziałów, wyciągnął z banku wszystkie oszczędności i wyjechał na Daleki Wschód by spróbować swoich sił w branży zegarkowej. W Hong Kongu zlecił jednej z fabryk wykonanie 1500 egzemplarzy zegarków o bardzo dobrej jakości i  rozsądnej cenie. Wrócił z nimi do USA, zdobył klientów i w ten sposób zarobił pieniądze na nowe przedsięwzięcie. Przez lata rozwinął ogromną korporację, jednak nadal pozostaje skromnym człowiekiem. Do dziś ciężko znaleźć jego zdjęcia w sieci, bo rzadko daje się fotografować, a jedyne ujęcia pokazują go, jak dogląda rozwoju firmy.

Kartosis szybko zorientował się, że rola zegarka zmieniła się z urządzenia do dokładnego mierzenia czasu, w dodatek do stroju. Dlatego, poza doskonałą jakością, dbał o to, aby ich wygląd cieszył właścicieli i wskazywał na wysoką jakość produktu. Do dziś głównym wyznacznikiem zegarków Fossil jest precyzyjne wykonanie z użyciem wysokiej jakości skóry i metalu. Od 1993 roku zegarki zyskały także swój znak rozpoznawczy - metalowe puszki i drewniane pudełka, w których są sprzedawane.

Opakowanie to sprawia, że zegarki marki Fossil są także doskonałym pomysłem na prezent. Zakres modeli jest dość szeroki, a ich design można dobrać zarówno do osoby chodzącej do pracy w garniturze, czy eleganckiej garsonce, jak i preferujących bardziej casualowy styl.
Firma ma w swoim asortymencie zegarki o różnym przeznaczeniu. Nie zamyka się na nowe technologie, produkując poza zegarkami tradycyjnymi - smartwatche. Wszystkie cechuje jednak doskonała precyzja wykonania, użycie materiałów wysokiej jakości i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Nic dziwnego, że marka coraz więcej zwolenników.