Biuletyn KPP Sokołów Podlaski. Sierpień 2018

galina5 sierpnia w południe dyżurny sokołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę na terenie miasta. Policjanci, którzy od razu pojechali we wskazane miejsce, zastali tam 82-latkę. Seniorka nie tylko była roztrzęsiona tym, co się stało, ale posiadała też obrażenia ciała. W rozmowie z nią mundurowi ustalili, że do jej domu wszedł nieznany jej mężczyzna, użył wobec niej siły, zaatakował ją i zabrał kilka tysięcy złotych oraz biżuterię. Kobieta straciła oszczędności życia. Sokołowscy kryminalni od razu zajęli się sprawą. Szybko ustalili kto mógł napaść na starszą kobietę. I tak, już kilka godzin po zdarzeniu napastnicy byli w rękach funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani na terenie ościennego powiatu. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 43 i 49 lat. Policjanci odzyskali także skradzione rzeczy.
Zatrzymani zostali przewiezieni do sokołowskiej komendy, gdzie przebywają w policyjnym areszcie. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Za dokonanie rozboju grozi im nawet do 12 lat więzienia.

8 sierpnia decyzją Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na 82-latce  został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

***

W sobotę 4 sierpnia około godziny 19.35 w miejscowości Kosów Lacki na ul. Szkolnej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierujący toyotą podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu kierowcy motocykla jadącemu droga z pierwszeństwem przejazdu, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierowca motocykla został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego z obrażeniami do szpitala. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

***

W sobotę około godziny 23.10 na terenie gminy Kosów Lacki doszło do pożaru. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika że doszło do pożaru dwóch budynków gospodarczych. W jednym z pomieszczeń znajdowało się bydło. Kilka sztuk zwierząt w wyniku zdarzenia padła. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.