Konkurs matematyczny dla przedszkolaków "Mały Pitagoras" w Czekanowie

czekan8 czerwca w Niepublicznym Przedszkolu w Czekanowie odbył się II Konkurs Matematyczny „Mały Pitagoras”. W konkursie brały udział dzieci 6 letnie z przedszkoli z gminy Jabłonna Lacka. Swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jabłonnie Lackiej, z Niepublicznego Przedszkola w Dzierzbach oraz z Przedszkola w Bujałach. Uczestników oraz ich opiekunów przywitali: Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Czekanów Agnieszka Zawadzka, Dyrektor Przedszkola Rusłan Mielniczuk oraz organizator konkursu Karolina Zakrzewska. Niezmiernie miło było nam również gościć Wójta Gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka

Po powitaniu i zapoznaniu się dzieci zostały podzielone na drużyny składające się z 3 osób. Miały okazję przekonać się, że matematyka może być łatwa, przyjemna oraz że można uczyć się jej poprzez zabawę. Zadania konkursowe zostały przygotowane tak, aby dzieci mogły wykorzystać różne aktywności oraz dobrze się bawić. Uczestnicy podczas wykonywania zadań korzystali z kolorowej chusty animacyjnej, czy z systemu nauki "PUS". Wykorzystywali swoją wiedzę na temat cyfr, figur geometrycznych, orientacji na kartce papieru oraz umiejętności dekodowania  oraz klasyfikowania przedmiotów ze względu na kolor i kształt. Przedszkolaki rozwiązywały również zadania na tablicy interaktywnej, w którą wyposażone jest nasze przedszkole.

Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami, które wręczył Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, a następnie zaproszone na wspólny poczęstunek.