Patriotyzm w modzie czy moda na patriotyzm? Przegląd inspiracji odzieżowych z flagą w tle

gowne bluza patriotyczna polskaNie da się zignorować popularności „narodowych” elementów ubioru. To, co niegdyś było domeną weteranów podczas obchodów świąt narodowych – już jakiś czas temu weszło szturmem na salony, a przede wszystkim – do mody ulicznej. Chcąc być równocześnie dumnym i modnym Polakiem jak się okazuje nie trzeba dzisiaj się zanadto wysilać, bowiem w sieci internetowej po wpisaniu kilku kluczowych fraz trafia się bez najmniejszego problemu do sklepów oferujących odzieżowe wariacje na temat współczesnego patriotyzmu.

Półki online pełne odzieży patriotycznej – co można tam znaleźć?

Jak się okazuje jest coś dla każdego bez względu na wiek, płeć czy nawet rozmiar. Panowie jak się okazuje mają szczególnie duży wybór – od bluz po spodnie i swetry. I myli się ten, kto sądzi że wszystko jest z orłem bądź w barwach narodowych. Owszem i takich projektów nie brakuje, ale trzeba przyznać, iż znacznie większym zainteresowaniem cieszą się bardziej wyszukane wzory np. nawiązujące do historycznych dat i wydarzeń.

W szafie współczesnego patrioty/patriotki mogą się znaleźć także tematyczne:

  • koszule
  • torebki
  • szaliki
  • sukienki
  • portfele
  • paski

Są nawet śpiochy dla najmłodszych – aby wpajać miłość do ojczyzny już od kołyski.

Czapki patriotyczne – absolutny hit

Z wszystkich propozycji odzieżowych producentów trudniących się tworzeniem kolekcji patriotycznych największą popularnością cieszą się, jak się okazuje – czapki patriotyczne. Trudno określić czy to za sprawą ich wygody noszenia, łatwości manifestacji swoich ideologii czy z jeszcze innego powodu – ale jedno jest pewne, każdy młody Polak wie, że noszenie na głowie jednej z tych czapek jest totalnym hitem mody.

Szczególną popularnością cieszą się dzisiaj:

  • czapki „szachownice” w stylu lotniczym
  • czapki z orzełkiem
  • czapki z flagą-naszywką
  • czapki „żołnierze wyklęci”

Co ciekawe, fani takiej odzieży nie mogą narzekać ani na brak wyboru w kolorach, ani fasonach. Ba! Panie – patriotki mogą nawet liczyć na przeurocze czapki w narodowych barwach, z stosowną naszywką i pomponem. Oczywiście, jak na propozycje polskiej produkcji przystało – wszystkie te ubrania i akcesoria są w przystępnej cenie.

Jedną z najciekawszych ofert na rynku ma sklep surgepolonia.pl. Warto udać się właśnie na tę stronę, jeśli jest się przed wyborem swojej pierwszej patriotycznej odzieży. Tam z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego i rzecz jasna – zgodnego z polskimi ideałami. Najważniejsze oczywiście, by w tym wszystkim nie zapominać o tym, co jest najważniejsze: duch polskiego patriotyzmu, a nie trendy look na chwilę.