Jak wybrać stomatologa implantów zębowych?

dentist 428646 1920Jeśli jesteśmy już po wizycie u dentysty, czy stomatologa i stwierdzono, że koniecznością będzie założenie implantów na zęby, najważniejszą rzeczą jest, aby wybrać odpowiedniego stomatologa, który rzetelnie wykona ten zabieg.

Na czym polega zabieg implantacji?
Po kompleksowych badaniach i przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem w uzgodnionym terminie stomatolog przystępuje do zabiegu. Pierwszym, obowiązkowym etapem jest znieczulenie. Dzięki niemu pacjent nie będzie odczuwał żadnych dolegliwości podczas badania. W dzisiejszych czasach znieczulenia są dostępne u każdego stomatologa i zależności od odporności pacjenta na ból, stomatolog może podać silniejsze znieczulenie. A zatem nie ma powodów do obaw w związku z ewentualnym bólem. Sam zabieg założenia implantu polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, a następnie wprowadzeniu w niego implantu. Miejsce na implant wykonuje się kalibrowanymi wiertłami, w które zaopatrzony jest każdy system implantologiczny. Jego wymiary dokładnie odpowiadają średnicy i długości implantu, który mamy zamiar w nim umieścić. Po wykonaniu otworu na implant zostaje on do niego wkręcony z odpowiednią siłą zapewniającą stabilizację, a jednocześnie nie powodującą przegrzania i uszkodzenia kości. Szacuje się, że zabieg wszczepienia implantu trwa około 20 minut. Po profesjonalnie wykonanym zabiegu pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości.

Który stomatolog będzie najlepszy?
Przede wszystkim w pierwszej kolejności warto zaznaczyć, ze wstawienie implantów nie jest możliwe za pomocą Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeżeli musimy wstawić sobie implanty zębowe Łódź, to zmuszeni jesteśmy poszukać stomatologa, który wykona nam ten zabieg. Ze względu na to, że zęby to bardzo ważna część naszej jamy ustnej powinniśmy zadbać o to, żeby zabieg wykonała profesjonalna osoba. Najlepszym sposobem na wybranie dobrego stomatologa jest przeczytanie opinii lub recenzji na temat stomatologów w naszym mieście, czy najbliżej niego. Opinie osób, które były już pacjentami danego stomatologa są wiarygodne i potwierdzają jego rzetelność lub wręcz przeciwnie. Drugim sposobem może być przekazana nam informacja o danym lekarzu od kogoś bliskiego. Jest to z pewnością jeszcze większe zapewnienie o profesjonalizmie danego stomatologa. Są to ważne informacje, które pozwolą na wybranie odpowiedniego stomatologa, który wstawi nam implanty. Odpowiednie wybranie stomatologa implantów zębowych zapewni nam komfort i pewność, że zabieg przebiegnie pomyślnie.