Zabiegi depilacji – nie tylko dla kobiet

depilacjaDepilacja jest bardzo popularna wśród kobiet. Panie usuwają ze swojego ciała włosy z rąk, nóg czy pach. Jednak w dzisiejszych czasach coraz chętniej po zabiegi depilacji sięgają panowie – nie tylko sportowcy.

Trzy rodzaje depilacji

Zabieg depilacji polega na usunięciu włosa poprzez wyrwanie go. Depilację można podzielić na trzy grupy: czasową mechaniczną, czasową chemiczną oraz trwałą. Dwie pierwsze metody, jak sama nazwa wskazuje, dają krótkotrwały efekt. Włosów pozbywamy się poprzez: depilację woskiem, depilację maszynką/żyletką (golenie), depilację pastą cukrową, depilację depilatorem oraz nitkowanie. Są to zabiegi mechaniczne. Z kolei metody chemiczne, to użycie pianki, kremu bądź żelu. Jeżeli chcemy pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, należy wykonać zabieg depilacji laserowej, depilacji IPL (Intense Pulsed Light) lub depilacji ELOS (Electro-Optical Synergy).

Zabiegi depilacji – dla wszystkich

Przyjęło się, że to kobiety powinny, i najczęściej to robią, poddawać się zabiegom depilacji. Golenie nóg, pach czy nawet rąk kilka razy w tygodniu należy do normalnych środków higieny osobistej wielu kobiet. Stosują one do tego całą masę kosmetyków i urządzeń – od kremu do golenia i maszynki jednorazowej, aż do depilatorów.

Jednak rewolucja seksualna, która od kilkunastu lat krąży po świecie, dokonała kilku zmian w dziedzinie depilacji. Coraz częściej sięgają po nią również panowie. Twierdzenie, że depilować mogą się tylko zawodowi pływacy bądź biegacze, przechodzi do historii. Dziś gros mężczyzn poddaje się zabiegom usuwaniu owłosienia. Najpopularniejszym zabiegiem jest depilacja mechaniczna (przy użyciu maszynki do golenia) włosów pod pachami. Powodów jest kilka. Przede wszystkim pachy to miejsce, o którego higienę powinniśmy dbać w szczególności. Regularna depilacja pozwala uniknąć przykrego zapachu, jaki, chcąc nie chcąc, wydaje każdy z nas. Pozbywanie się „starych” włosów odświeża skórę skuteczniej niż dezodorant. Mężczyźni decydują się na golenie pach również z innego względu. To jedno z miejsc, które są zasłonięte ubraniami, dzięki czemu, bardziej wstydliwi, unikną „oskarżeń” „bardziej męskich” kolegów o niemęskie zachowania.

Klatka, nogi i miejsca intymne

Jednak pachy to nie jedyne miejsce, które za cel depilatora biorą sobie panowie. Niektórzy z nich idą o krok, a nawet dwa, dalej i usuwają włosy z okolic krocza, klatki piersiowej a nawet nóg i rąk. O ile jednak w przypadku pach większość mężczyzn jest zgodna, że czasem warto usunąć z nich włosy, o tyle depilacja innych części ciała wzbudza więcej emocji. Głównie dlatego, że większość mężczyzn uważa, że gładkie nogi to cecha na wskroś kobieca. Podobnie sprawa wygląda w przypadku miejsc intymnych. Pokutuje przekonanie, że prawdziwy mężczyzna się nie goli. To jednak nie jest prawda. Zabiegi depilacji panowie stosują prawie każdego dnia. Chociażby golenie zarostu – mimo że dziś modnie jest mieć dużą i gęstą brodę, wielu mężczyzn regularnie ją usuwa. I nie ma w tym absolutnie nic niemęskiego.