VII Biwak DMB sokołowskiego Hufca ZHP

zlotOd 16 do 18 lutego harcerki i harcerze z 22DH PĘDZIEIATRY z Jabłonny Lackiej uczestniczyli w VII BIWAKU DMB sokołowskiego Hufca ZHP. Biwak zorganizowany został w związku ze zbliżającym się świętem wszystkich skautów i harcerzy – Dniem Myśli Braterskiej obchodzonym na cześć założyciela skautingu gen.Roberta Baden –Powella. Ponieważ biwak odbywał się w klimacie greckim, nasza drużyna zadbała, aby na zlot mieć ładne i oryginalne stroje. Podczas zlotu mogliśmy zaprezentować się w nich innym drużynom. Pierwszego dnia po apelu inauguracyjnym uczestniczyliśmy w świecowisku, na którym mogliśmy poznać bogów greckich, którzy wprowadzili nas w klimat zlotu. Po nim zaś mieliśmy grę: w mieszanych patrolach musieliśmy odnaleźć bogów i wykonać zadania jakie nam powierzyli.

zlot1Następnego dnia uczestniczyliśmy w grze terenowej. Na 12 punktach - tylu ilu było bogów greckich zasiadających na Olimpie - przechodząc ponad 15 kilometrową trasę w dwóch patrolach wykonywaliśmy szereg zadań. Ponieważ w nocy bogowie pokłócili się – trzeba było udzielać im pomocy podczas gry nocnej. ZLOT ten był dla nas pierwszym, w którym udział wzięła nasza drużyna. Był okazją do zapoznania się z innymi drużynami, podpatrzenia, jak wygląda praca harcerska w innych jednostkach. Podczas zlotu opiekowali się nami m.in: phm. Anna Kożuchowska-Kurylak - drużynowa, pani Marzena Toczyska, pani Renata Lalak.

zlot2