Koperty bąbelkowe – dobry sposób na wysłanie listu

kopertyWiększość listów wysyła się w zwykłych kopertach. Niestety, mogą one ulec zniszczeniu w trakcie transportu. Z tego powodu warto zastanowić się nad zmianą przyzwyczajeń i zacząć korzystać z kopert bąbelkowych.

List narażony na zniszczenie

Niezależnie od tego, z usług jakiego kuriera korzystamy, nasze listy są narażone na te same niebezpieczeństwa. I nie mamy tu na myśli dziwnych „zniknięć” przesyłki, ale czynniki atmosferyczne. Może się zdarzyć, że w trakcie transportu nasz cenny list będzie miał styczność z wodą lub wilgocią. Oznacza to, że zawartość koperty na 99% uległa poważnemu zniszczeniu.

Wyobrażacie sobie, że otrzymujecie zaproszenie na ślub pocztą, ale z powodu wody, z którą koperta miała styczność, nadaje się ono jedynie do wyrzucenia? Albo dostajecie list polecony z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który nie był odpowiednio „ubezpieczony” i ważne dla was informacje uległy zniszczeniu? Co na to poradzić?

Koperty bąbelkowe – ochrona każdego listu

Na szczęście jest lekarstwo na wyżej opisane problemy. Są nim koperty bąbelkowe. Zapewne wiele osób otrzymało kiedyś paczkę w takiej kopercie. Właśnie do takich przesyłek koperty bąbelkowe nadają się najbardziej. Jednak nie oznacza to, że nie można w nich wysyłać listów. Niektóre, ważne listy, wręcz powinno się wysyłać w takich kopertach.

Główny powód to bezpieczeństwo. Koperty bąbelkowe są wypełnione w środku plastikową folią z bąbelków, która chroni zawartość przed działaniem czynników atmosferycznych. Nawet jeżeli koperta będzie miała kontakt z wodą, to przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Co w niej wysyłać?

W kopercie bąbelkowej można wysyłać praktycznie wszystko – oczywiście w granicach rozsądku. Na szczęście szeroki wachlarz rozmiarów kopert sprawia, że ich możliwości są naprawdę duże. Standardowy rozmiar koperty bąbelkowej to C/13 lub D/14, czyli A5. Są również mniejsze, jak i większe. W największych zmieszczą się przesyłki większe od kartki rozmiaru A3, co czyni z niej świetnej opakowanie do dużej ilości przesyłek.

Z kopert bąbelkowych najczęściej korzystają korporacje, które bardzo często przesyłają przy użyciu firmy kurierskiej ważne dokumenty. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich na co dzień do pojedynczych wysyłek. Dzięki temu mamy pewność, że nasz list bądź paczka nienaruszona dotrze do odbiorcy. Koperty bąbelkowe kupisz w sklepie Pakownia24.pl. Warto nad tym pomyśleć zwłaszcza, gdy wysyłamy dokumenty urzędowe bądź listy o dużej wartości dla nas samych. Tłumaczenie „listonosz zamoczył kopertę” z pewnością nie będzie brane przez urząd zbyt poważnie.