LECZENIE KANAŁOWE – JAK TO WYGLĄDA?

4Skuteczna metoda, jaką jest leczenie kanałowe daje znakomite efekty. Jest ono wykonywane w o wiele bardziej odpowiedni sposób, niż kiedyś. Dziś jest to w miarę szybki zabieg, który pozwoli na dobre uratować zęba.

Efekty leczenia kanałowego
Profesjonalnie wykonany zabieg leczenia kanałowego pozwoli utrzymać wyleczonego zęba w dobrym stanie przez długi czas. Co ważne leczenie kanałowe likwiduje ból, który wcześniej występował. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian pod zębem widać już po pół roku od zakończenia leczenia na zdjęciu rentgenowskim. Prawidłowe leczenie i odbudowa zęba gwarantuje jego długi żywot. Dużym atutem leczenia kanałowego jest to, że najczęściej odbywa się ono podczas jednej wizyty u stomatologa. Odpowiednio dobrane znieczulenie i środki znieczulające pozwolą całkowicie uchronić pacjenta przed bólem, który jest całkowicie normalny przy takim zabiegu. Leczenie kanałowe jest także jedynym sposobem na wyleczenie zęba z nieodwracalnym zapaleniem miazgi, więc jest na tyle profesjonalnie wykonywane, że nie ma powodów do obaw. Oczywiście trzeba dodać, że świetne efekty uzyskamy tylko i wyłącznie poprzez wybór dobrego stomatologa. Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniego lekarza jest droga pantoflowa. Mamy wówczas pewność, że ktoś był pacjentem danego stomatologa, przez co jest to cenna i prawdziwa informacja, która potwierdza kompetencje proponowanego lekarza.
Najlepsze leczenie kanałowe w Łodzi z Dr Prylińskim. Sprawdź!

Przebieg leczenia kanałowego z bliska
W podstawowym przebiegu leczenia kanałowego w pierwszej kolejności następuje otwarcie komory zęba i usunięcia martwej lub żywej miazgi, która była powodem bólu. Następnie jest opracowanie kanałów z obfitym płukaniem przy czym następuje całkowite usunięcie miazgi z kanału korzeniowego oraz toksyn bakteryjnych z kanalików zębinowych, dzięki czemu poszerzony kanał staje się odpowiednio przygotowany do wypełnienia. W kolejnym etapie następuje osuszenie kanałów i wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi. Czynność ta ma na calu zamknięcie światła kanału, co zapobiegnie przedostanie się w to miejsce bakterii. Wypełnianie kanałów korzeniowych wymaga zastosowania różnych materiałów i technik, w których odpowiednio dobrany stomatolog jest wyspecjalizowany. Na koniec następuje wypełnianie zęba odpowiednimi materiałami, które powinny być przede wszystkim trwałe. Leczenie kanałowe uznano za szybko wykonywany zabieg. Jest to ważna cecha, ponieważ dzięki temu unikniemy długiego czekania na kolejne wizyty, a tym samym myśli, które coraz bardziej będą nas od tego odciągać.