Sesja ciążowa – prezent dla przyszłej mamy

noworodekGdy przyszli rodzice oficjalnie ogłoszą, że spodziewają się dziecka, ich rodzina oraz przyjaciele kupują z tej okazji prezenty. Prezent od ciebie nie musi być standardowy – pomyśl o sesji ciążowej.

Tradycyjne prezenty

Ogłoszenie, że żona jest w ciąży to dla każdego mężczyzny szczególna chwila. Swoją radością dzieli się on z rodziną i przyjaciółmi. Niemal tradycją stało się, że nowo narodzone dziecko otrzymuje od wujków i cioć mnóstwo prezentów. Najczęściej są to śpioszki, buciki, maskotki lub, bardziej praktyczne, pampersy, chusteczki nawilżające czy inne środki do higieny bobasa.

Sesja ciążowa – wyjątkowy prezent

Jeżeli chcesz, by twoja przyjaciółka, córka czy żona na zawsze zapamiętała prezent z okazji narodzin dziecka – wykup dla niej sesję ciążową u profesjonalnego fotografa. Dla przyszłej mamy będzie to wspaniała pamiątka na lata.

Z pewnością doceni go bardziej niż „klasyczne” prezenty dla młodych rodziców. Zwłaszcza, że taka sesja pozwala im się odstresować i spojrzeć na rodzicielstwo z innego punktu widzenia. Zamiast brudnych pieluch i nieprzespanych nocy, podczas sesji ciążowej będą widzieli cud narodzin i radosne czekanie na nowego członka rodziny.

Gdzie zacząć poszukiwania?

Zapewne zastanawiasz się, jak rozpocząć poszukiwania? To ważne pytanie, ponieważ nie każdy fotograf specjalizuje się w fotografii ciążowej. Najlepiej zacząć poszukiwania od internetu. W wyszukiwarce wpisujesz hasło „sesja ciążowa” i swoje miasto. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście będzie ci o wiele łatwiej znaleźć kompetentnego fotografa. Szczególnie dużo ich w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Problem mogą mieć mieszkańcy mniejszych miejscowości, jak np. Chełmża, Leszno czy Radziejów.

Skoro już masz listę wyników, czas wybrać najlepszego fotografa. Cennik nie powinien się wiele różnić, dlatego musisz zacząć porównywanie ofert „na oko”. I to dosłownie. Przede wszystkim spójrz na zdjęcia i ich jakość. Z pewnością każdy z fotografów dysponuje sprzętem z wysokiej półki. Jednak od razu widać, kto przykłada się do pracy a kto nie.

Ważna pomysłowość

Fotografia ciążowa jest o tyle wdzięczna, że zdjęcia można robić w każdym miejscu. Zarówno w plenerze, jak i w studio, a nawet w domu. Decydując się na kupno sesji, zwróć uwagę, czy „twój” fotograf ma głowę pełną pomysłów. Jeżeli większość zdjęć jest robiona w tym samym miejscu, nie jest to dobra rekomendacja. Sesja ciążowa Warszawa to zabawa dla przyszłych rodziców, dlatego lepiej poszukać fotografa, który jest otwarty na nowe. Pamiętaj, to młodzi są najważniejsi.