Manicure – coraz bardziej męski

5Prawdziwy mężczyzna z kosmetyków stosuje mydło i perfum. Od takiego myślenia odeszła zdecydowana większość Polaków. Część ich idzie o krok dalej i zaczyna stosować „kobiece” zabiegi kosmetyczne.

Kto jest prawdziwym mężczyzną?
Mężczyźni coraz częściej i chętniej sięgają po kosmetyki. Archetyp faceta, który w łazience ma jedynie mydło, piankę do golenia i perfum to już zamierzchła przeszłość. Panowie poszli z duchem czasu i otworzyli się na nowe, kosmetyczne doznania.
Balsam po goleniu, żel do mycia twarzy, krem do rąk, peeling oczyszczający, kosmetyki 20+, 30+, 40+ - wybór kosmetyków dla mężczyzn jest przeogromny. W ostatnich miesiącach coraz  popularniejsze stały się kosmetyki do pielęgnacji zarostu. To świadczy o wielkiej rewolucji, jaka odbywa się na naszych oczach.
O swoje ciała dbają nie tylko panowie z Opola, ale również innych polskich miejscowości. Zadbanych mężczyzn spotkamy w całym kraju, od wschodnich rubieży, aż po zachodnie krańce.

Manicure Opole w trosce o dłonie
Są jednak mężczyźni, którzy w trosce o swoje ciało poszli o krok dalej. Nie tylko korzystają z całej gamy dostępnych na rynku kosmetyków, ale również umawiają się na specjalne zabiegi kosmetyczne.
Jednym z nich jest manicure. Troska o dłonie nie jest jedynie domeną kobiet. U panów widok obgryzionych, brudnych paznokci należy już do rzadkości. Mężczyźni zaczynają przykładać większą wagę do stanu swoich dłoni. Co prawda większość z nich ogranicza się do regularnego obcinania paznokci, jednak na  profesjonalny manicure stawiają panowie nie tylko z Opola.

W domu lub u kosmetyczki
Dbanie o dłonie nie wymaga wielkich nakładów finansowych, dlatego podstawowe zabiegi mogą być wykonywane w domu. Powodem zrobienia zabiegu we własnych czterech kątach jest również wstyd. Niektórzy mężczyźni uważają chodzenie do salonu urody za niemęskie zachowanie. Dlatego powierzają swoje dłonie w ręce żon, narzeczonych czy partnerek. One przy pomocy domowej kosmetyczki dokładnie obcinają, piłują i szlifują paznokcie swoich ukochanych.
Dla tych, którzy nie mają komu powierzyć swoich dłoni i nie wstydzą się dbania o nie pozostaje wizyta u kosmetyczki. Jest to opcja droższa, jednak za dobry manicure warto zapłacić. Przede wszystkim mamy pewność, że oddajemy się w ręce profesjonalistki. W salonie zabiegi mają sprawiać przyjemność. Kąpiel dłoni ma na celu zmiękczenie naskórka i nawilżenie tkanek. Wszystko po to, by klient nie odczuwał dyskomfortu przy jego usuwaniu.
Manicure dla kobiet i mężczyzn jest niemal identyczny. Zarówno panie, jak i panowie mają na celu poprawę wyglądu skóry dłoni i paznokci. Sam proces również wygląda podobnie: zmiękczanie, czyszczenie, piłowanie – wszystko bez bólu. Jedyną różnicą jest faza końcowa. Panie po zabiegu często decydują się na pomalowanie paznokci. Mężczyznom wystarczy nałożenie odżywki.

Facet o siebie dba!
Wizerunek mężczyzny, który ma skórę jak papier ścierny odchodzi do lamusa. Wykonaj dobry manicure - Opole to miasto świetnych kosmetyczek. Oczywiście nie trzeba od razu iść do kosmetyczki, jednak nie ma nic niemęskiego w obcinaniu paznokci i usuwaniu skórek.