Knajpa na studencką kieszeń

3Studentowi ciężko jest znaleźć porządną knajpę z piwem. Albo jest za drogo, albo piwo ma niewiele wspólnego z piwem. W Lublinie na potrzeby żaków odpowiada co najmniej kilka lokali.

Albo drogo, albo źle

Typowy dylemat studenta w piątek – gdzie iść na piwo, by nie zbankrutować, a przy okazji wypić dobre piwo. No i gdyby lokal nie wyglądał, jak wyjęty z horroru. Przydałoby się również żeby można było w nim zjeść.

O takie połączenie nie jest łatwo. Nawet w mieście typowo akademickim, jakim jest Lublin, ze świecą szukać knajpy spełniających wymagania.

Knajpa na miarę Lublina

Na szczęście na przeciw potrzebom studentów, i innych szukających dobrej knajpy, wychodzi coraz więcej lokali. W samym centrum Lublina znajduje się ich co najmniej kilka. Jeden z nich nawet na lokalnym stadionie!

Każdy lokal stara się wyrobić sobie markę. Jedne łączą w sobie to, co Lublin ma najlepszego – piwo i kuchnię. Drugie stawiają na duży asortyment alkoholu. Jeszcze inne kładą nacisk na wyszukane jedzenie, kosztem mniejszej ilości piwa.

A tego ostatniego w Lublinie nie brakuje. Lokalny browar dostarcza odbiorcom piwo prosto z kadzi, dzięki czemu goście mogą się raczyć najświeższym produktem. I przy okazji nie zbankrutują. Duża piwo z beczki za 5 zł to dobra cena. A jeżeli komuś nie w smak lane piwo, zawsze może skusić się na opcję butelka. Dla każdego coś dobrego.

Piwo to nie wszystko

Gdy pierwsze pragnienie zostanie zaspokojone, można pomyśleć o jedzeniu. A tego w dobrej knajpie nie brakuje. Na mały głód paluszki i chipsy, na większy szef kuchni poleca bardziej wyszukane specjały. Możemy uraczyć się jedną z zup, skorzystać z zestawu kibica, a jeżeli jesteśmy naprawdę głodni, to na stół powinno wejść danie główne.

Lokal, choć bardziej kojarzony z piwem, zadowoli gości, którzy chcą tylko zjeść. W przeciwieństwie do wielu knajp w Lublinie, w których możemy dostać pizzę, frytki i tym podobne fast foody, w pubach wybór jest zdecydowanie lepszy.

Nie tylko studenci

Jednak knajpa, to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą nie tylko studenci. Randka w centrum miasta? Czemu nie! Arena Lublin – knajpa właśnie w tym miejscu ma swoją lokalizację, co działa tylko na jej korzyść. Jeżeli macie dość standardowych spotkań w „zwykłych” miejscach, warto wybrać się na ul. Stadionową.