Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Mini Zapasach Dziewcząt i Chłopców

zapasy24 listopada w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach w ramach zadania publicznego pt. „Nasze zdrowie w naszych rękach” sfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Mini Zapasach Dziewcząt i Chłopców”. Na matach w Repkach walczyli bardzo młodzi zapaśnicy z kilku powiatów. Zawody sędziował zdobywca Pucharu Polski w Zapasach Marcin Zawadzki. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały pani Magdalena Bryk-Duda, Magdalena Sasim i Marlena Skup. Od godziny dziewiątej do dziesiątej ważono sportowców. Po krótkiej rozgrzewce  rozpoczęły się walki. W zawodach wystartowało 54 zawodników i zawodniczek podzielonych na kategorie wiekowe i wagowe. Było dużo emocji, mimo młodego wieku zawodnicy pokazali spore umiejętności, wykazali wielką wolę walki i zaciętość.

- Wydawałoby się, że zapasy, postrzegane jako dyscyplina  siłowa, powinny być zdecydowanie z dominowane przez chłopców, gdy tymczasem dziewczęta stanowią większość - takim z postrzeżeniem podzieliłam się z trenerką Magdą Bryk-Dudą, która w ramach wspomnianego zadania publicznego prowadziła w Repkach od połowy września treningi zapasów. Mistrzostwa finalizowały działania w zakresie zadania „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Trenerka skwitowała moją uwagę słowami: Zapasy to głównie spryt, refleks i technika, dziewczęta o tym wiedzą. Część z nich trenuje zapasy zmyślą o samoobronie, inni, bo aktywność sportowa poprawia zdrowie oraz sprawia im przyjemność, a jeszcze inni trenują zapasy z myślą o karierze sportowej. Pośród młodziutkich sportowców biorących udział w Mistrzostwach można było zauważyć „brylanciki”, być może w przyszłości mistrzowie tej dyscypliny sportu.

Medale wręczała wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, która gratulowała zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom zawodów, zapraszając ich do Repek na następną imprezę sportową. Puchary wręczał prezes GLUKS Henryk Rymuza. Celem zawodów których organizatorem był GLUKS w Repkach było przybliżenie dzieciom jak również ich rodzicom sportu zapaśniczego i możliwości jakie stwarzają systematyczne treningi zapaśnicze.

Miejsca zajęte przez zawodników w klasyfikacji indywidualnej:
Dzieci
20kg
1. Olek Nowotniak
2. Mateusz Banaszczuk 
3. Natalia Banaszczuk
3. Franciszek Sawicki
5.Kinga Orzyłowska
5.Amelka Borkowska
25 kg
1. Oliwia Dąbrowska
2. Nikola Przybyłowska
3. Piotrek Urban
3. Ola Jastrzębska
5.Natalia Urban
28 kg
1. Anna Jastrzębska
2. Bartek Bałdyga
3. Julka Cabaj
3. Natalia Iwanowska
5. Dominika Cabaj
30kg
1.  Szymon Mazur
2. Julia Głąbiak
3. Dawid Czyżewski-Jankiewicz
3. Aleksandra Zielonka
32kg
1. Patrycja Grabarczyk
2. Ola Partes
3. Weronika Borowa
35 kg
1. Kobylińska Julia
2. Gabriela Borowa
3. Natalia Pawlak
3. Ola Pawlak
5. Angelika Topolska
40  kg
1. Boguszewska Amelia
2. Skup Amelia
3. Staśkiewicz Angelika
54 kg
1.Maja Antolak
2. Zuzia Nowińska
3. Zalewska Julia
3. Zuzia Smolarska
Dzieci chłopcy
25 kg
1. Antek Zawadzki
2. Adrian Mierzejewski
3. Olszewski Wiktor
4. Dawid Borowy
30 kg
1. Kacper Góral
2. Kamil Karaś
3. Bartek Kosiorek
3. Nikodem Zawadzki
5. Oskar Cichodzki
5. Bartek Kaliszczyk
36 kg
1. Krzyżanowski Paweł
2. Adrian Kowalczyk
3.Grzegorz Boguszewski
3. Dawid Duda
33 kg
1. Daniel Niewiatowski
2. Kuba Krzyżanowski
3. Bartek Gryglas
65 kg
1. Górski Przemysław
2. Kowalczyk Piotr
Klasyfikacja Klubowa
1. UKS Grębków
2. UKS Borki Wyrki
3. UKS Repki.