Obchody Święta Niepodległości w Repkach

repOtwarty Turniej Piłki Siatkowej realizowany w ramach zadania publicznego pn. „Nasze zdrowie w naszych rękach” finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Gminny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Repkach był organizatorem „Otwartego Turnieju Piłki Siatkowej”, który odbył się 11 listopada w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach. Turniej przebiegał w ramach zadania publicznego pn. „Nasze zdrowie w naszych rękach” sfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Przed imprezą sportową o godz. 1200 wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz w towarzystwie prezesa GLUKS Henryka Rymuzy, delegacji sportowców i strażaków z OSP w Repkach oraz młodziutkich adeptów OSP złożyła wieniec przed pomnikiem poświęconym żołnierzom Armii Krajowej poległym w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Zebranych w hali sportowców powitała sekretarz GLUKS Ewa Czarkowska.
- Dzisiaj obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to ważny i szczególny dzień dla Polski i każdego Polaka, który utożsamia się ze swoją ojczyzną. W tym dniu Polacy w różnej formie manifestują swój patriotyzm. GLUKS wraz z GOK zdecydowali obchodzić Święto Niepodległości na sportowo – powiedziała sekretarz GLUKS. Życzyła zawodnikom sportowego ducha oraz dobrej sportowej zabawy.
Wójt Gminy Repki Krystyna Miołajczuk-Bohowicz mówiła o korzyściach płynących z uprawiania sportu, o wpływie aktywności fizycznej na trzy obszary życia tj. zdrowie, życie społeczne i rozrywkę. Życzyła zawodnikom gry fair play oraz wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości.
Zawody sędziował Damian Nowakowski. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał animator sportu Krzysztof Krasuski, pełnił on także funkcję sędziego bocznego.

Złoty medal w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej z Okazji Święta Niepodległości zdobył zespół z Kosowa Lackiego, srebro wywalczył zespół z Sokołowa Podlaskiego i zasłużony brąz otrzymała drużyna z Repek.